весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/16/naibilshii_u_sviti_uranovii_rudnik.htm
Найбільший у світі урановий рудник будується на Кіровоградщині! Розвиток Новокостянтинівського уранового рудника, що знаходиться на території Кіровоградської області, у перспективі може забезпечити всю Україну ураном.

Як наголосив під час ток-шоу «Коло питань» Микола Сухомлин, голова Кіровоградської обласної ради, область має у своїх надрах майже всю періодичну таблицю Мендєлєєва. Зірковий час регіону по використанню ресурсів – ще попереду, переконаний Микола Сухомлин. У тому числі – і по видобутку урану.

Втім, голова облради визнає, що тут є і цілий ряд проблем. Одна з них – високий рівень радіоактивності на Кіровоградщині. Хоча регіон знаходиться на українському кристалічному щиті, який на глибині на 50-ти метрах, тому і рівень радіації вищий, ніж по країні.

«Нині 14 ядерних блоків на Україні держава забезпечує ураном на 33%. Тому ми і ведемо роботи по розробці Новокостянтинівського родовища, яке буде найпотужнішим у світі, і вимагає чергових інвестицій. Тим більше, що перспективи є, адже ціни на уран у світі різко зросли – з 19 доларів до 300 доларів» - розповів Микола Сухомлин. За його словами область має на руднику 2000 робочих місць, а у майбутньому додасться ще 3000 місць. І хоча Кабінетом міністрів була прийнята програма сталого розвитку регіонів – у тому числі для Кіровоградщини та Дніпропетровщини, – і нею передбачено понад мільярд гривень на соціальні програми, досі по ній не було отримано ні копійки.