весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/16/_tilki_vsevishnii_znaye_jakim_bude.htm
Тільки Всевишній знає, яким буде врожай в Україні у 2009-му році! Про ситуацію на Кіровоградщині, зокрема у сфері сільського господарства, говорили учасники ток-шоу «Коло питань», що його у Кіровоградському прес-клубі реформ, – із трансляцією на всю країну, – провело у п'ятницю 13-го лютого радіо «Ера».

Одним із експертів програми був Федір Згривець, представник агрофірми «Фортуна». Який переконаний, що тільки Всевишній знає, яким буде врожай, але с/г виробники у 2008 році зробили все, щоб започаткувати надійний врожай.

«Сільськогосподарське виробництво – це бізнес, який хотів би отримати від влади одне – можливість працювати у спокійному стані, встановити правила гри, зрозумілі та прозорі для всіх» - переконаний Федір Згривець. Як можна говорити про політику держави, запитує він, якщо ціни на збіжжя ростуть катастрофічно, а селяни змушені були 50-70% збіжжя продати по низьким цінам, щоб погасити кредити і закінчити рік?!

«Нині, коли ціни на збіжжя піднялися, у нас уже фактично немає сил, адже с/г виробники навіть біля берегу можуть втопитися!» - говорить Федір Згривець. І наголошує, що державний бюджет просто необхідно переглядати, і не політизувати цей процес. Навіть якщо акцент з соціального бюджету перемістити на бюджет розвитку, то ми ще віднімемо від захищених статей.

«Не треба нам заважати – ми самі знаємо, як вийти з кризи! Ручне управління заважає дуже сильно. Наприклад, обмеження по експорту зерна тільки шкодить. А далі депутати, як наркотик дають селянам, державну підтримку, і всі голосують! Варто спробувати тільки зняти державне мито на соняшник, якого у нас достатньо» - переконаний Федір Згривець.