весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/13/afganistan_u_fotografijah_spogadi.htm
Афганістан у фотографіях: спогади, яких ніколи не забути! В області тривають заходи з нагоди двадцятої річниці виведення Радянських військ з Афганістану. Вчора до цієї дати у четвертій загальноосвітній школі Кіровограда відкрилась виставка фотографій. Їх, колишні афганці зняли під час військових дій, - повідомляє канал "Кіровоград".

Гори, спека, піски і сильні вітри – це особливості Афганської війни. Вона тривала десять років і забрала тисячі життів. Майже кожен четвертий солдат, а це більше ста шістдесяти тисяч, був родом з України і це при тому, що вона була однією із п'ятнадцяти республік. Серед загиблих і кожен четвертий з нашої держави.

На фотографіях можна побачити допит керівника банди моджахедів, бойові дії перших спецпідрозділів, знешкодження мін, висадку з вертольотів під обстрілом ворога. Є серед експонатів і військові трофеї: душманські рації, ісламські печатки, трубка для обеззараження води. Матеріали, які представлені на виставці, це домашні фотоархіви колишніх афганців. Ними вони хочуть розказати правду про війну, про людей, які віддано виконували свій військовий обов'язок.

Полковник запасу Павло Проскуров, прикордонник у третьому поколінні. У Афганістані йому довелось воювати два останніх роки. Він розказав, що офіційно Радянські війська з Афганістану вивели п'ятнадцятого лютого 1989 року. Однак голосно пішли, але тихо повернулись. Збройні сили Радянського Союзу у Афгані перебували до дев'яносто першого року. Війну мужній чоловік згадує із болем у серці, а очі наливаються слізьми. Жити зі спогадами дуже важко.

Події тих далеких років Павло Проскуров вже давно переоцінив. Говорить, - винити радянських офіцерів немає за що. Вони гідно виконували свій військовий обов'язок. Виставка експонуватиметься кілька тижнів, її відвідають студенти, школярі та молоді спеціалісти Служби Безпеки України.