весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/11/konkurs_na_stattyu_pro_nevregulovanist.htm
Конкурс на статтю про неврегульованість використання української мови у школах! Громадський рух «Не будь байдужим!» оголошує конкурс серед українських журналістів на написання статті, що розкривала б проблематику неврегульованості використання української мови у загальноосвітніх навчальних закладах.

Наразі скрізь по країні спостерігається ситуація, коли в школах з офіційно українською мовою навчання частина предметів викладається російською мовою.

Наприклад, у переважній більшості українських ЗОШ фізична культура викладається не українською. Годі казати про спілкування між дітьми та вчителями на перервах та у позанавчальний час у школі (скажімо, під час екскурсій). За таких умов у дітей складається враження щодо штучності української мови. Йдеться про те, що мова вивчається «для галочки», «для журналу», «для перевірки з районо», але не для себе. Отже, українська для тисяч школярів – формальність, нав'язана бюрократами.

Це перешкоджає дітям здійснювати національну самоідентифікацію. Такий стан речей не може позитивно впливати на становлення України як сильної самостійної держави. Скоріше навпаки!

Тож умови конкурсу та вимоги до статей: До участі у конкурсі беруться тільки ті роботи, що були опубліковані у обласних, міських (крім м. Києва) та районних газетах до 27 лютого 2009 року. Матеріал розкриває задану проблему (тут доречним є Міжнародний день рідної мови, що його весь світ відзначає 21 лютого, та акція, що її проводитиме Громадський рух «Не будь байдужим!» у Києві у цей день.

Примірник видання має бути доставлений до центрального офісу Руху не пізніше як через тиждень після виходу в світ. Мова статті – українська/російська.

Автори 10-тьох найкращих статей отримають грошову винагороду розміром у 200 грн.!

Переможці визначатимуться за такими категоріями:
•Публікація у найтиражнішому ЗМІ;
•Оригінальність форми подачі;
•Градус матеріалу (емоційність, тон, виклик);
•Глибина аналізу проблеми;
•Частота посилань/передруку у інших ЗМІ

Переможців буде визначено до 20 березня. Інформація про це буде виставлена на іменній сторінці «Не будь байдужим!» в Інтернеті. Переможці будуть звідомленні телефоном. Разом з тим буде визначено зручний спосіб передачі грошової винагороди. Гарантією виплат премій є бездоганна репутація громадського руху «Не будь байдужим!».

Додаткові запитання за телефоном +38 067 390 84 00