весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/11/komu_zaborguvali_pidpriyemstva_kirovograda.htm
Кому заборгували підприємства Кіровограда? У процесі господарських відносин підприємства мають змогу здійснювати кредитування одне одного у вигляді відвантаженої товарної продукції, надання послуг, виконання робіт у борг. Внаслідок цих відносин виникає дебіторська та кредиторська заборгованість суб'єктів господарювання, від стану погашення якої суттєво залежить їх фінансовий стан, - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградської області.

Загальна сума дебіторської заборгованості підприємств м.Кіровограда (крім малих підприємств та бюджетних установ) становила 1923,7 млн.грн., кредиторської – 2670,1 млн.грн., що склало майже половину взаємоза-боргованості підприємств області.

Значну частку у структурі дебіторської (99,8%) та кредиторської (94,4%) заборгованості займала поточна заборгованість, яка виникла в ході операційної діяльності підприємств міста і має бути погашена найближчим часом. Частка довгострокової дебіторської та кредиторської заборгованості склала лише 0,2% та 5,6% загальних сум заборгованості відповідно.

У структурі поточної заборгованості 3% дебіторської та 3,5% кредиторської заборгованості прострочено.

Майже половину загальної суми взаємозаборгованості міста припало на підприємства торгівлі; ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (44,1%), більше третини (35,4%) – на промислові підприємства.

Значна частина боргу підприємств міста виникла між підприємствами та установами в межах України і лише 4% дебіторської та 1,7% кредиторської заборгованості – заборгованість з країнами СНД та далекого зарубіжжя, зокрема з Росією – 70,8% дебіторської та 99% кредиторської заборгованості країн СНД.