весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/9/obsye_sposterigatime_u_kirovogradi.htm
ОБСЄ спостерігатиме у Кіровограді за виборами Президента України. Вчора, 8 грудня, відбулась офіційна зустріч представників ОБСЄ (БДІПЛ) Весни Маринкович з Франції та Ханса Берхлера зі Швейцарії з Кіровоградським міським головою Володимиром Пузаковим - повідомляє кореспондент Інтернет-видання "весь Кіровоград".

Під час зустрічі пан Берхлер повідомив, що протягом усього часу який залишився до виборів Президента України, що пройдуть 17 січня 2010 року, вони будуть спостерігати як відбувається перебіг передвиборчої агітації, а також чи не буде порушень під час самих виборів. Також Ханс Берхлер подякував міському голові за співпрацю і наголосив на тому, що виконання поставлених перед ними задач не можливо без співпраці з органами місцевого самоврядування, без порозуміння з керівництвом міста та області.

В свою чергу міський голова Володимир Пузаков , подякував спостерігачам з закордону за візит і запевнив їх, що зі свого боку зробить все можливе аби у місті відбулись чесні та демократичні вибори.

Місії з оцінки потреб, можна знайти на веб-сайті ОБСЄ Контакти: +380 (0)44 2071040; 2071041; 2071042; 2071043; 2071044, факс +380 (0)44 2071045 пошта: office@eom.org.ua

Сьогодні Місію очолює швейцарський дипломат Посол Гайді Тальявіні . До складу Місії входять 16 експертів, які працюватимуть у столиці, та 60 довгострокових спостерігачів, які переміщатимуться по всій країні. Крім цього, БДІПЛ запросило 600 короткострокових спостерігачів, які відстежуватимуть події безпосередньо у день виборів.

Місія оцінюватиме перебіг виборчого процесу у цілому з точки зору його відповідності зобов'язанням ОБСЄ та іншим міжнародним стандартам демократичних виборів, а також положенням національного законодавства.

Робота Місії буде зосереджена на аналізі законодавчої бази та її застосуванні, діяльності виборчих комісій та відповідних органів влади, проведенні виборчої кампанії, діяльності ЗМІ, доступі спостерігачів до виборчого процесу та розв'язанні виборчих спорів.

У день виборів спостерігачі будуть присутні на виборчих дільницях під час відкриття виборчих дільниць, голосування, підрахунку виборчих бюлетенів та встановлення результатів виборів на всіх рівнях. У день виборів Місія зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДТПЛ працюватиме разом із делегаціями Парламентської асамблеї ОБСЄ та іншими парламентськими партнерами.

На наступний день після виборів Місія опублікує заяву щодо попередніх результатів та висновків. Кінцевий звіт за результатами спостереження за виборчим процесом у цілому буде опублікований приблизно через два місяці після закінчення роботи Місії.
Місія залишиться в Україні у разі проведення повторного голосування.

Місія зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДШЛ та Координатор проектів ОБСЄ в Україні діють окремо та мають окремі сфери повноважень.