весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 8 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/8/vilshanski_bolgari_istorija_ta.htm
«Вільшанські болгари: історія та сучасність». Такою була тема науково-практичної конференції, присвяченої 235-ій річниці переселення болгар на територію сучасного Вільшанського району. В її роботі взяли участь представники Кіровоградської та Запорізької діаспори, - повідомляє канал "Кіровоград".

Знайомство з болгарськими традиціями, які зберігаються у Вільшанському районі, учасники науково-практичної конференції розпочали з відвідування україно-болгарського музею. Тут вони переглянули експонати, які розповідають про культуру та побут перших болгарських поселенців на цих землях. Серед побаченого – одяг, прикраси, фотографії і навіть ікона Івана Милостивого. Таких у світі лише чотири. Одна з них потрапила сюди разом з болгарськими родинами ще у 18 столітті.

Під час основної частини науково-практичної конференції ознайомилися з роботою місцевого болгарського товариства «Алфатар», згадали історію появи болгар на сучасній Кіровоградщині та окреслили перспективи розвитку їх діаспори. Зокрема, виходець з болгарської родини, доктор юридичних наук Сергій Пєтков запропонував допомогу у створенні обласної організації болгарського товариства. А гості із Запоріжжя виявили бажання взяти участь у спільній археологічній експедиції місцями болгарських поселень на території Вільшанського району.

Учасники конференції відвідали Вільшанську ЗОШ, де працює болгарська молодіжна організація. На сьогодні вона налічує понад 80 учнів. Завдяки їм вже створено бібліотеку болгарських письменників, працює болгарський фольклорний гурток. А щоб учні не забували своє коріння, в школі вивчається болгарська мова.

Зараз болгарська діаспора Кіровоградщини шукає спонсора, аби видати широким тиражем буклет із роботами художників, які присвячені 235-ій річниці переселення болгар до Вільшанського району. Перший внесок у добру справу зробила запорізька делегація, яка передала 600 гривень. Вільшанські болгари вірять, що знайдуться й інші меценати, які допоможуть у збереженні та поширенні їх культури.