весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/7/100_tisjach_hvoinih_derev_stanut.htm
100 тисяч хвойних дерев стануть символом Нового року! Лісогосподарські підприємства Кіровоградської області завчасно подбали про забезпечення мешканців Кіровоградщини новорічними ялинами. На лісових плантаціях зростає понад 100 тисяч штук хвойних дерев, які спеціально призначені стати символом Новорічного свята, - повідомляє прес-служба Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Облуправлінням заплановано ярмарки з продажу «зелених красунь», які будуть розташовані у центрі міста. За попередніми заявками покупців, лісництва реалізуватимуть понад 40 тисяч дерев різних розмірів та порід (сосни та ялини).

Крім того, лісовою охороною буде проведено ряд заходів, щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від самовільних рубок. Серед них проведення рейдових перевірок по охороні шпилькових насаджень, створення спеціальних груп для проведення систематичних рейдів з охорони хвойних, забезпечення взаємодії з органами МВС та управлінням охорони навколишнього середовища, організація на постах ДАІ перевірок автомобілів щодо законності придбання та перевезення ялинок, проведення профілактично - роз'яснювальної та пропагандистської роботи в ЗМІ з питань збереження шпилькових насаджень від порубок.

Але, нажаль, не усі люди розуміють, що ялинка, яка зрубана у лісі чи лісосмузі не принесе у дім радості. Не буває «нічиїх» дерев, кожне деревце посаджене руками людини і виконує певну функцію. То ж зрозуміло, що особи, які самовільно рубатимуть новорічні дерева платитимуть штраф. Згідно додатку 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665, за пошкодження новорічного дерева такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами організаціями та громадянами пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту буде визначатися згідно даної таблиці.

За пошкодження хвойних дерев віком до 41 року в грудні – січні, розмір шкоди обчислюється за таксою, даною в таблиці, збільшеною у 2 рази. То ж збережемо зелену красу разом!