весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 4 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/4/komu_radjat_gromadski_radi_vpershe.htm
Кому радять громадські ради? Вперше в Кіровограді проходять навчальні семінари для активістів громадських рад, що діють при районних державних адміністраціях. Цю ініціативу реалізує Творче об'єднання «ТОРО» в партнерстві із управлінням з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Кіровоградської облдержадміністрації.

Як свідчить практика, створення громадських рад починається з «паперу», в якому записують прізвища та посади членів цього вельми шановного консультативно-дорадчого органу. Затверджений головою державної адміністрації склад громадської ради іноді слугує єдиним свідченням ефективності її роботи. «Паперові» непрацюючі громадські ради призводять до того, що влада не розуміє їхньої важливості та не чує пересічних українців.

«Деякі з активістів, що приїздили з районів Кіровоградської області, дізнались про своє включення до складу громадської ради лише перед початком навчання, - зазначила під час прес-конференції Алла Волошина, представник Творчого об'єднання «ТОРО», - зрозуміло, що в такій ситуації про співпрацю влади і громади не варто і говорити». Аналізуючи причини такої ситуації, Творче об'єднання «ТОРО» звернуло увагу на недостатню підготовку самих громадських активістів щодо механізмів та методів впливу на місцеву владу. З метою забезпечення професійної підготовки членів громадських рад фахівці Творчого об'єднання «ТОРО» вперше на Кіровоградщині організували серію навчальних семінарів. До навчального процесу було залучено передовий досвід громадських фахівців.

Разом з тим, така ініціатива не залишила байдужою і місцеву владу. Вперше експерти від влади на добровольчих засадах долучились до проведення навчань громадських активістів. У результаті учасники семінарів зрозуміли, як отримувати інформацію від влади, як надавати владі фахові рекомендації та впливати на владні рішення. Навчання не обмежувалося лише теоретичною підготовкою. Громадські активісти сумлінно виконують «домашні завдання» та перевіряють владу на відкритість.

Контакт для медіа:
Володимир Бочаров-Туз
PR-служба,Творче об'єднання «ТОРО»
м.т. 0 97 282 65 21, р.т. 0522 27 23 29,
факс: 0522 27 23 29, e-mail: media@toro.org.ua
www.toro.org.ua

Творче об'єднання «ТОРО» є Контактною групою в Україні Transparency International – глобальної антикорупційної неурядової організації, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія Творчого об'єднання «ТОРО» полягає у впровадженні в Україні демократичних процедур участі громадян у формуванні та реалізації державної політики.

Дізнатися більше про діяльність організації можна на сайті www.toro.org.ua