весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/3/pro_perspektivi_gromadskogo_kontrolyu.htm
Про перспективи громадського контролю дізналися представники Кіровоградщини. 26 листопада 2009 р. у м. Києві відбулася конференція «Відкрита влада – активна громада. Громадський контроль як фактор розвитку місцевого самоврядування в Україні», ініційована Львівським представництвом «Громадянської мережі ОПОРА» та Асоціацією лідерів локальних громадських груп (Варшава). Участь у данному заході прийняли і громадські організації «Територія успіху» та ДЕГО «Флора» м Кіровоград.

Метою конференції було з'ясувати основні проблеми функціонування та перспективи розвитку громадського контролю в Україні на рівні місцевого самоврядування; окреслити існуючі і потенційні механізми громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Проведення заходу було зумовлено необхідністю представити результати дворічної кампанії Львівського представництва ГМ ОПОРА та польської Асоціації лідерів локальних громадських груп, спрямованої на розвиток та зміцнення середовища організацій громадського контролю (так званих watchdog NGOs) в Україні.

До участі у конференції були запрошені провідні експерти третього сектору, які окреслили основні проблеми і тенденції розвитку громадського контролю в Україні, а також представники неурядових організацій, які хотіли поділитися своїм досвідом проведення локальних моніторингових кампаній.

Найбільш дискусійними виявились питання про те, наскільки розвиненою є чинна нормативно-правова база для проведення громадського контролю в Україні; чи потрібно, і якою мірою, законодавчо врегульовувати діяльність громадського контролю; хто має здійснювати громадський контроль – експертні організації чи звичайні громадяни; яке значення етичні принципів для діяльності організацій громадського контролю; що має бути результатом громадського контролю?

Значну увагу організатори конференції приділили обговоренню підсумків реалізації дворічної діяльності щодо посилення спроможності організацій громадського контролю в Україні. В 2008 році Громадянська мережа ОПОРА (Львів) спільно з польським партнером – Асоціацією лідерів локальних громадських груп, підготували команду тренерів (18 осіб) з представників українських моніторингових організацій, які б могли передавати свої знання та досвід ініціативним групам та об'єднанням громадян на місцевому рівні.

Конференція показала, що тема демократичного громадського контролю і діяльності сторожових (watchdog) організацій в Україні потребує подальшого обговорення в середовищі неурядових організацій. Більшість дискусійних питань, піднятих на конференції залишаються актуальними та відкритими.

Захід відбувся за фінансової підтримки Програми «Польська допомога» МЗС Республіки Польща та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.