весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/28/novorichni_svjata_mayut_buti_bezpechnimi.htm
Новорічні свята мають бути безпечними! Днями відбулася прес-конференція із заступником начальника ГУМНС України в Кіровоградській області (керівником територіального органу держпожнагляду) полковником служби цивільного захисту Ігорем Парфьоновим, головними питаннями якої стали проблеми забезпечення належного рівня протипожежного захисту населення під час Новорічних та Різдвяних свят. Адже ці святкові дні для пожежно-рятувальних підрозділів видаються зазвичай неспокійними. Про це повідомляє прес-служба ГУМНС у Кіровоградській області.

Ігор Вікторович навів сумну статистику початку року - лише за перші 10 днів січня 2009 року на території області виникло 36 пожеж, на яких загинуло 3 людини, 2 людей було врятовано. Нанесені ними збитки склали понад 65 тис. гривень. У новорічну ніч 2009 року до служби порятунку «101» надійшло 15 повідомлень про пожежі, які спричинили необережне поводження з вогнем під час використання свічок, паління та дитячі пустощі з вогнем. Тож головний пожежний інспектор ще раз нагадав про необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки та повідомив про заходи, які проводяться інспекцією з метою недопущення таких прикрих випадків. Так, у області проведено перевірки закладів, які будуть активно задіяні у святкуванні, проведено інструктажі з організаторами новорічних дійств.

Проводяться інструктивні наради зі співробітниками пожежно-рятувальних підрозділів, які будуть забезпечувати протипожежний захист місць проведення масових заходів. На період свят рятувальники області будуть нести службу у посиленому режимі.
Проаналізовано перелік культурно-розважальних закладів на території області у яких проходитимуть святкування Новорічних та Різдвяних свят. Організовано проведення перевірок їх протипожежного стану, під час яких у межах наданих повноважень будуть вжиті заходи щодо виконання вимог пожежної безпеки у місцях масового перебування людей. Особлива увага звертається на стан утримання евакуаційних шляхів і виходів з будівель та приміщень, справність систем автоматичного протипожежного захисту, наявність на об'єктах сертифікованих первинних засобів пожежегасіння.

Серйозну небезпеку під час свят являє собою піротехнічна продукція. Органами державного пожежного нагляду області спільно із представниками управління захисту прав споживачів, міліції, інших органів виконавчої влади та засобів масової інформації здійснено рейдові перевірки суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють зберігання та реалізацію піротехнічних виробів. Під час перевірок 287 об'єктів торгівлі виявлено 32 факти реалізації несертифікованих піротехнічних виробів. За наявні порушення співробітниками міліції вилучено 38, заборонено подальшу реалізацію 327 виробів та притягнуто до адміністративної відповідальності 14 осіб.
Головний державний пожежний інспектор дав поради щодо безпечного використання ілюмінації.

Свята святами, та 17 січня важлива подія у державному житті України – вибори Президента. Тож наразі тривають рейдові перевірки виборчих дільниць з метою недопущення пожеж на них. У першу чергу перевіряється наявність вогнегасників, справність електромереж, шляхи евакуації виборців у разі небезпеки. Ігор Парфьонов звернувся до усіх відповідальних осіб з проханням реагувати на зауваження інспекторів держпожнагляду та якнайшвидше усувати виявлені недоліки.