весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/24/6_grn_na_den_vikoristovuye_ukrayinec.htm
6 грн на день використовує українець на цигарки. В середньому українець витрачає 6 грн на сигарети щодня. За рік це 2200 грн, за які можна купити, приміром, пральну машину чи холодильник. За світовою статистикою біля 3% курців намагаються щорічно кинути курити під Новий рік, і з них 5% вдало. Отже, якщо порахувати, то в місті з населенням в 1 млн осіб спробують кинути курити 12 600 осіб, - повідомляє zaxid.net.

Україна взяла на себе зобов'язання і надалі піднімати ціни на сигарети. "Україна повинна зробити графік росту акцизів на наступні 2 роки, де буде прописане регулярне підняття цін на сигарети двічі на рік, яке буде синхронізоване з Росією та Казахстаном", – говорить радник першого віце-прем'єр міністра Володимир Рябошлик, - повідомив координатор прес-центру коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму України" Олександра Устінова.

Нагадаємо, ціни піднімаються для того, щоб підштовхнути людей кидати курити. Адже Всесвітня організація охорони здоров'я визначила, що високі ціни на сигарети є одним із головних засобів боротьби з епідемією куріння. Отже, щоб не витрачати гроші та не вбивати здоров'я, експерти радять кидати курити.

Кожного дня українці витрачають зі своїх кишень на сигарети, в цілому по країні, близько 60 млн. грн. З цих грошей половина іде в державний бюджет, а друга половина, близько 33 млн., щоденно розподіляється між 4-ма міжнародними тютюновими компаніями з США, Великобританії та Японії, які повністю контролюють ринок України. На гроші, які передаються українцями тільки іноземним тютюновим компаніям можна було б, приміром, купувати близько 1 млн. дитячих книжок щодня. Або відкривати по одному сучасному заводу через кожні 2 дні. Але ще більші втрати держави на лікування хвороб, які викликані курінням.

Фахівці кажуть, що більше шансів кинути курити у тих, хто робить це одномоментно та різко. Помічниками можуть стати книга, яка допоможе налаштуватися психологічно, або медичні препарати, в першу чергу ті з них, які визнані ВООЗ, як ефективні. Але головну роботу все одно має зробити сама людина – повірити, що вона буде вільною від куріння.

Поширеність куріння в Україні за останні 4 роки помітно зменшується з 42% дорослого населення до 31%. Але це все одно більше, ніж, приміром, в США, одного з лідерів у протидії куріння, де курить 21%, чи в Канаді - 15%. Отже, в українців є великий потенціал для заощадження грошей.

Сьогодні в Україні мешкає 3,4 млн. людей, які змогли кинути курити, а це 9% дорослого населення. Серед курців переважна більшість – 68% хотіли б кинути курити. При цьому, 63% вже намагалися припинити курити, але невдало. В середньому людина кидає курити з 4-ої спроби. Тому фахівці радять не полишати спроб кинути, але краще підготуватися до наступної спроби.