весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 23 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/23/fikciyeyu_nazvala_robotu_gromadskoyi.htm
Фікцією назвала роботу Громадської ради Кіровоградщини Марія Лебідь. Про це голова Громадської ради пані Лебідь заявила минулого тижня під час зборів представників громадських організацій, що відбулися у Кіровоградській обласній державній адміністрації з метою обговорення Постанови Кабінету міністрів.

Мова йде про Постанову, видану 26 листопада 2009 року за номером 302. Це документ (цитата) «про додаткові заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Втім, з огляду на текст постанови та проект Положення про громадські ради, запропонований Кабміном, скоріше йдеться про обмеження участі громадських організацій у формуванні чи бодай впливі на ту ж саму державну політику.

По-перше, ці документи були створені без широкого обговорення чи врахування пропозицій самої ж громадськості. По-друге, введено вертикальну підпорядкованість рад – від сільських та селищних – аж до центрально українських. По-третє, кількість членів громадських рад обмежена до півтора десятка. Наразі, наприклад, склад Громадської ради при Кіровоградській ОДА нараховує трохи більше тридцяти членів. Це при тому, що загалом обласних громадських організацій зареєстровано біля п'яти сотень.

Всупереч заяві, яку неочікуванно для всіх і очевидно під політичним тиском зробила голова ради Марія Лебідь, протягом двох останніх років роботи Громадська рада при Кіровоградській ОДА зарекомендувала себе як постійно і потужно працюючий консультативно-дорадчий орган, і увійшла до п'ятірки кращих Громадських рад України. На відміну від тієї ж Громадської ради при міській раді Кіровограда, де особисті амбіції голови ради та кількох членів ради звели нанівець намагання міської влади встановити конструктивний діалог із громадськістю.

Наразі Кабмін, очолюваний Юлією Тимошенко, пропонує (точніше, наказує) всі існуючі ради розпустити. Зібрати представників всіх зареєстрованих на території (у селі, місті, районі чи області) громадських організацій, і за присутності не менш ніж четверті активістів обрати 15 достойників.

Якщо переводити цю пропозицію (?) на рівень Кіровоградської області треба зібрати 123-125 лідерів зареєстрованих громадських організацій. Зробити це потрібно було взагалі ще до Нового року, але Управління внутрішньої політики ОДА, зважаючи на здоровий глузд та нормативно-правові документи, запропонувало провести зібрання до 20 січня 2010 року.

Кілька представників Громадської ради при Кіровоградській ОДА висловили побоювання щодо рівня легітимності, який матиме майбутня рада. Зокрема, щоб запобігти участі у зборах представників однієї громадської організації, що представляли б кілька фіктивних зареєстрованих об'єднань, пропонується встановити строки подачі документів (заяв на участь в зборах та заяв на участь в громадській раді) до 15 січня 2010 року. Також пропонується встановити квоту для голосування (одна організація – один голос) та надрукувати відповідні мандати. Заявки від організацій подаються у довільній формі на бланку організації та завіряються її печаткою.

Очевидно, що забезпечити прозорість процесу подачі заявок та підрахунку голосів можна через включення у робочу групу з організації зборів, мандатну комісію та рахункову комісію на паритетних засадах представників шанованого громадою Управління внутрішньої політики та представників наразі поки що діючої громадської ради.

«весь Кіровоград»