весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/2/v_ukrayini_oficiino_zareyestrovano.htm
В Україні офіційно зареєстровано близько 150 тисяч ВІЛ-інфікованих. Це офіційні дані, а реальність страшніша – цифра насправді сягає до 1% всього населення країни. Так повідомив на прес-конференції у Кіровограді, що відбулася у рамках акції «SOS. Врятуй Україну від СНІДу!», Вадим Кащенко, директор обласного Центру боротьби зі СНІДом.

За його словами, серед усіх областей країни, Кіровоградська посідає 12 місце за кількістю ВІЛ-інфікованих. Лікування у нас отримує 50% зареєстрованих осіб. По Україні ж цей показник значно нижчий – 12-15%. На цьому наголосив представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ в Кіровограді Володимир Бочаров-Туз. Він пояснив, що в Україні з 80 тис. людей, які потребують лікування, лише 12 тис. ВІЛ-інфікованих осіб його отримали.

У Кіровоградській області ведеться активна робота по боротьбі зі СНІДом. Сергій Давидяк, директор обласного Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, окреслив основні напрями цієї роботи. Це профілактика захворювання через перевірку донорської крові, профілактика зараження через лікувальні заклади, профілактика передачі захворювання від матері до дитини. Лише за минулий рік було виявлено 72 випадки вагітності із ризиком передачі ВІЛ-інфекції. Інший напрям – власне лікування хворих. А найголовнішим завданням є все ж таки робота із населенням. Адже це захворювання є соціальним і напряму залежить від благополуччя країни та її населення.

Для лікування однієї людини на місяць необхідно 1 тис. гривень. Це немалі гроші для держави, особливо враховуючи той факт, що лише за минулий рік 27 млн. гривень із суми виділених коштів просто «зникли». Зараз фінансування центрів боротьби із ВІЛ-СНІД на 80% складається із державної підтримки, інші 20% – іноземні вкладення. Проблемою є ще й те, що держава не може повністю забезпечити фінансову підтримку боротьби з ВІЛ-СНІД. Саме тому необхідним є залучення коштів з недержавного сектору.

Проблему становить ще й те, що держава не в змозі фінансово охопити всю країну. Саме тому побороти проблему неможливо без залучення недержавного сектору, пишуть Тимко Галина і Гонзур Юлія для сайту «весь Кіровоград»