весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/17/perepohovannja_vizvolitelei_kirovogradshini.htm
ПЕРЕПОХОВАННЯ ВИЗВОЛИТЕЛЕЙ КІРОВОГРАДЩИНИ! Сьогодні, 17 грудня 2009 року на Фортечних Валах відбудеться перепоховання 152 воїнів, що загинули в боях за визволення Кіровоградщини. Початок церемонії о 12.00.

Нещодавно громадські організації «Пам'ять», «Зірка» та «Автоветеран», що виконують пошуково-польові роботи на Кіровоградщині, знайшли останки воїнів Червоної Армії, що загинули під час визволення Кіровоградщини від фашистів в роки Великої Вітчизняної війни.
Відомо, що у грудні 1943 року велися запеклі бої за визволення Новгородки. «Там загинуло чимало воїнів, а от часу та можливості поховати всіх загиблих не було. Значну кількість загиблих солдат просто зносили на поля і лишали там. І сьогодні не всі такі стихійні захоронення знайдено», - розповідає командир пошукового загону Олексій Бабушкін. Для того, щоб знайти кожного солдата та поховати його і ведеться робота пошуковців.

В цьому їм допомагають небайдужі люди. Сприяння в проведенні сьогоднішнього перепоховання та благодійну допомогу на його організацію надав депутат обласної ради, член фракції Партії Регіонів Микола Леонідович Онул.

Організатори заходу впевнені, що подібна робота потрібна перш за все нашим нащадкам, щоб не переривався зв'язок поколінь. «Залишається все менше свідків тої страшної війни. Все менше людей можуть розповісти про неї правду. Скоро тільки меморіали та пам'ятники будуть нагадувати нам про Великий Подвиг наших дідів. Тому ми повинні зробити все, щоб наші діти, онуки та правнуки знали, якою ціною нам дісталась перемога. І цінували мирне небо над головою».

"весь Кіровоград"