весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/16/uperedzheno_nezakonne_vidshkoduvannja.htm
Упереджено незаконне відшкодування майже 3 мільйонів гривень ПДВ! Питання контролю щодо достовірності та своєчасності повернення підприємствам заявлених до відшкодування з бюджету сум ПДВ тримається на постійному контролю ДПА у Кіровоградській області. Так, протягом листопада нинішнього року підприємствами Кіровоградщини було заявлено до відшкодування 16,7 млн. грн. податку на додану вартість, у тому числі на розрахунковий рахунок платників – 11,8 млн. грн. Про це повідомляє відділ контролю за відшкодуванням ПДВ ДПА у Кіровоградській області

Незважаючи на законодавче врегулювання адміністрування ПДВ, окремі підприємства до цього часу намагаються отримати незаконне відшкодування сум податку на додану вартість з бюджету. Проте податківці успішно борються з такими намаганнями. Так, за наслідками проведеної роботи, з початку року упереджено безпідставно заявленого до відшкодування ПДВ в сумі 53,5 млн. грн., у тому числі у листопаді поточного року – 2,9 млн. грн.

За результатами перевірки приватного підприємства, яке займається виробництвом та здійснює торгово-посередницьку діяльність, встановлено, що в порушення Закону України «Про податок на додану вартість» його посадові особи подали до податкової інспекції податкову декларацію з ПДВ із суттєвими помилками. В результаті підприємству зменшено заявлену бюджетне відшкодування на суму 2,2 млн. грн.

В ході перевірки іншого приватного підприємства встановлено, що документи, які підтверджують факт взаємовідносин з контрагентами, відсутні, чим порушено вимоги українського законодавства про податок на додану вартість. В результаті підприємству зменшено суму заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ в розмірі 694 тис. грн.

"весь Кіровоград"