весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/16/na_jalinah_zarobljai__pro_podatok.htm
На ялинах заробляй – про податок не забувай! Одним із запланованих видів щорічного доходу для багатьох підприємців є продаж ялинок, торгівля якими вже розпочалася, а закінчиться, мабуть, під бій курантів, - повідомляє val.ua.

Для того, щоб результати цієї торгівлі принесли підприємцю очікуваний дохід, а не проблеми щодо сплати штрафів, необхідно оформити ряд дозволів.

Якщо торгівля ведеться за межами ялинкового базару, тоді за видачу дозволу за розміщення об'єкта торгівлі підприємець, що працює на загальній системі оподаткування, сплачує відповідний збір. Платники єдиного податку від сплати даного збору звільнені.

Крім того, у разі продажу новорічних ялинок на базарах, ярмарках або з машин підприємець має право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Але повинен мати розрахункову книжку та книгу обліку розрахункових операцій. Підприємці – платники єдиного податку мають право працювати без РРО та розрахункових квитанцій.

Також варто пам'ятати, що торгівля за готівку підлягає патентуванню. Тож підприємцю, який працює на загальній системі оподаткування, для торгівлі ялинками необхідно придбати патент.

Підприємцям-платникам єдиного податку патент не потрібний, але у Свідоцтві про сплату єдиного податку повинно бути вписано відповідний вид діяльності – роздрібна торгівля.

Тож, виконавши перелічені умови та отримавши прибуток, втілюйте в життя найсміливіші новорічні ідеї, але не забувайте, що податкові закони необхідно виконувати і в новому році.