весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/15/na_kirovogradshini_pensiyi_viplachuvalisja.htm
На Кіровоградщині пенсії виплачувалися і виплачуватимуться вчасно! Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Людмила Поліщук провела прес-конференцію щодо стану пенсійного забезпечення в області, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

У прес-конференції взяли участь заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградський області – начальник управління пенсійного забезпечення Олена Романченко та заступник начальника головного управління пенсійного фонду України в області Сергій Алексеєнко

Людмила Поліщук зазначила, що, незважаючи на світову фінансову кризу, Пенсійний фонд України виконує і надалі виконуватиме всі свої зобов'язання перед пенсіонерами. Протягом нинішнього року органами Пенсійного фонду було проведено 8 перерахунків пенсій різним категоріям громадян. Ці перерахунки торкнулися 96% пенсіонерів нашої області.

Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області також повідомила, що з початку року середній розмір пенсії зріс на 8% і станом на 1 грудня середній розмір пенсійної виплати становить 867 грн. Порівняно з 2008 роком річні видатки на пенсійне забезпечення громадян збільшилися на 327 млн. грн., а в порівнянні з 2007 роком – на 1,2 млрд. грн.

З 1 листопада 2009 року органами Пенсійного фонду здійснено перерахунки понад 301 тис. пенсіонерів області відповідно до змін, внесених до Бюджету на 2009 рік.

У майже 176 тис. непрацюючих пенсіонерів області мінімальна пенсійна виплата згідно з новим прожитковим мінімумом, а також з врахуванням урядової доплати, збільшилася на 29 грн. Завдяки даній доплаті кожен непрацюючий пенсіонер отримуватиме не менше 601 грн. 40 коп., що майже на 30 грн. більше прожиткового мінімуму непрацездатних осіб.

Зросла мінімальна пенсійна виплата у інвалідів війни та учасників бойових дій. В області понад 600 інвалідів війни І групи отримають доплату до пенсії в сумі 240 грн.; понад 2,5 тис. інвалідів війни ІІ групи – 216 грн.; майже 1 тис. інвалідів війни ІІІ групи – 192 грн.; та понад 3 тис. учасників бойових дій – 168 грн.

Завдяки проведеним перерахункам пенсій, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, в 1,8 рази збільшилась кількість пенсіонерів, які отримують пенсію від 1000 грн. до 1500 грн. та в 1,24 рази – понад 1500 грн.

Людмила Поліщук повідомила, що з 4 грудня нинішнього року, як це передбачено графіком виплати, пенсіонери почали отримувати пенсії у підвищених розмірах разом з відповідною доплатою за листопад. Як і у попередні місяці, пенсії будуть виплачені до 25 числа. Чітко за датами, встановленими індивідуально для кожного пенсіонера ще на початку року. Кошти, передбачені ухваленими 6 листопада змінами до Державного бюджету на 2009 рік, необхідні для виплати підвищених пенсій, виділені урядом Пенсійному фонду у повному обсязі.

З 1 листопада 2009 року здійснено перерахунок пенсії понад 4,6 тис. пенсіонерам силових структур області. В середньому їх пенсії збільшилися на 33 грн. 27 коп.

Одним із головних сьогоднішніх та перспективних завдань Пенсійного фонду залишається запровадження нових соціальних стандартів щодо обслуговування громадян, розробка моделей і програм, які спрощують надання громадянам послуг. Першим етапом такої модернізації стало оснащення управлінь Фонду інформаційними кіосками та створення Центральної бази даних одержувачів пенсій.

Наступний етап – відкриття у двох управліннях фонду – (містах Олександрії та Світловодську) залів обслуговування громадян. Швидкість обслуговування відвідувачів залів забезпечуватиметься за рахунок одночасної роботи фахівців ключових підрозділів. Завдяки новій системі передачі даних, усі питання вирішуватимуться практично у присутності відвідувача.

Людмила Поліщук запевнила, що Пенсійний фонд в області й надалі працюватиме над підвищенням рівня обслуговування пенсіонерів та докладатиме максимум зусиль для забезпечення своєчасних та у повному обсязі пенсійних виплат.