весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/14/na_kirovogradshini_provoditsja_operacija.htm
На Кіровоградщині проводиться операція «Новорічна ялинка»! На передодні новорічних свят, трапляються випадки браконьєрства у лісах – незаконні рубки ялинок. Для того щоб заробити, ділки зрізають верхівки ялинок, вирубують їх у парках, лісосмугах, заміській зоні.

З метою запобігання самовільних рубок та знищення хвойних насаджень, Державною екологічною інспекцією в Кіровоградській області проводиться операція «Новорічна ялинка». Під час проведення операції, спільно з працівниками лісової охорони та співробітниками міліції здійснюються рейди по охороні місць зростання хвойних насаджень.

Також, рейдовими бригадами будуть перевірятися всі пункти реалізації новорічних ялинок на наявність документів на придбання та продаж ялинок: накладні, прибутково-касовий ордер. Якщо ялинки привезені з іншої області, то перевіряється сертифікат на радіологічний контроль.

Слід, зазначити, що за незаконне знесення хвойних та вічнозелених рослин, діючим законодавством передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу до 170 грн та відшкодування збитків. Розмір збитків залежить від діаметра дерева та у грудні-січні збільшується у 3 рази (якщо вічнозелені дерева знесені на землях лісового фонду), а якщо ялинку знищено на території населеного пункту - у 4 рази.

Наприклад, якщо була зрубана ялинка, діаметр якої біля шийки кореня складає 20 см, порушнику доведеться сплатити шкоду у розмірі 1464,84 гривень та плюс адміністративний штраф 170 гривень.

Але, всім нам треба пам'ятати, що штрафні санкції не відшкодують шкоду, яка нанесена лісам внаслідок знищення хвойних насаджень, тому Державна екологічна інспекція звертається до мешканців області з проханням не проводити незаконні рубки хвойних насаджень, щоб у наступних роках - ялинки та сосни росли на радість нашим нащадкам.