весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/14/do_kirovograda_dokotilasja_druga.htm
До Кіровограда докотилася друга хвиля захворюваності на ГРВІ! За останні дні в Кіровограді різко підвищився рівень захворюваності на ГРВІ та грип серед дітей, зокрема школярів, - інформує сайт Кіровоградської міської ради.

Спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби міста закривають окремі класи у школах, в яких більше 30 відсотків учнів від загальної їх кількості захворіли. Так, у ЗОШ №№ 4, 10, 20, 25, 26, 33, 22, гімназії імені Т.Г.Шевченка, Кіровоградському колегіумі та інших навчальних закладах деякі класи не працюють. Така ситуація спонукала провести чергове засідання міської надзвичайної протиепідемічної комісії під головуванням заступника міського голови–директора департаменту з гуманітарних питань Валентини Пупишевої.

Заступник головного санітарного лікаря міста Віктор Заброда, повідомив, що з початку оголошення карантину по всій Україні у нашому місті було зафіксовано 12 647 випадків захворювання на ГРВІ. 344 особам був поставлений діагноз «грип». Під час першої хвилі епідемії на ГРВІ та грип перехворіло майже сім тисяч юних кіровоградців. І ось зараз кількість хворих серед малих кіровоградців різко збільшилась. Як наголосив головний лікар дитячої міської поліклініки Микола Макеєнко, сплеск викликів дільничних педіатрів почався четвертого грудня. Зараз щодня їм доводиться бувати на 400 викликах. Призупинено планову вакцинацію та профілактичні огляди дітей. За словами начальника протиепідеміологічного відділу міської санепідстанції Наталії Дяченко, на минулому тижні було зареєстровано 773 випадки захворювання серед дітей, а вже на початку цього тижня – 1500, з 1200 хворих – школярі. У 18 загальноосвітніх навчальних закладах закрито по кілька класів.

Отже, перед членами надзвичайної протиепідемічної комісії постала дилема: оголошувати в школах карантин чи ні? Медики наполягали, що напівзаходи (закриття окремих класів) ситуації не врятують. Уже зараз загрозлива ситуація склалась у селищі Гірничому, де діагностовано грип у сотні дітей. З одного боку, в місті вже подолано епідеміологічний поріг – на 10 тисяч населення припадають 95 випадків захворювання, але з іншого – рівень захворюваності не перевищує 30 відсотків від загальної кількості школярів. Тому було вирішено поки що утриматись від закриття всіх навчальних закладів на карантин. Якщо у школах рівень захворюваності перевищить 30-відсотковий бар'єр, то, звичайно, їх закриють, а навчальний процес буде призупинено, як мінімум, на сім днів.

Загроза другої хвилі епідемії сезонного грипу (можливо, і пандемічного) примушує порушувати питання про необхідність вакцинації населення. Зараз збираються дані на підприємствах, організаціях, закладах торгівлі, побутового обслуговування, серед працівників освіти, медицини, громадського харчування, вищих навчальних закладів щодо добровільної вакцинації. На жаль, населення ще не розуміє загрозливості ситуації із захворюванням на вірусні інфекції та не виявляє активності у вакцинації. Тому начальник управління охорони здоров'я міської ради Любов Пивоварчук запропонувала провести зустрічі у трудових колективах з лікарями-інфекціоністами, які поінформують про наявну вакцину, ризики та переваги щеплення тощо. Зокрема, вакцина «Інфлувак» досить добре зарекомендувала себе, використовується вже десять років поспіль. Постачають її з державних закупівель, тому бажаючі пройти щеплення проти грипу матимуть змогу зробити це безкоштовно.