весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/11/pamjatnik_vinnichenka_15_travnja.htm
Пам'ятник Винниченка 15 травня привезуть до Кіровограду. Згідно, плану, який оприлюднив Кіровоградський міський голова Володимир Пузаков , на вчорашній нараді, до 15 травня 2010 року пам'ятник Володимиру Винниченку, що планується встановити на площі між п'ятиповерховим та двоповерховим корпусами Кіровоградського державного педагогічного університету, буде привезений до Кіровограда.

Але в той час, як відомий не тільки в Україні, а й закордоном львівський скульптор Володимир Цісарик працюватиме над створенням майже 4-х метрового (3,65 м) Винниченка, міська влада планує провести підготовчі роботи відносно реконструкції площі та розміщення фонтану, який теж планується встановити на площі між корпусами педуніверситету – повідомляє кореспондент Інтернет-видання «весь Кіровоград».

На сьогоднішній день вже практично готова технічна документація даного проекту. Відповідно до затвердженого плану проведення робіт, у січні наступного року остаточно буде складений кошторис, визначені постачальники матеріалів, проведені тендерні процедури. У лютому заплановано здійснити перенесення електричних опор та підготовку території до майбутнього озеленення, а у березні вже розпочнуться будівельні роботи.

«Дуже добре, що вже сьогодні ми починаємо втілювати в життя цей проект, - зазначив Володимир Пузаков. – Звичайно, що це не могло б відбутися без допомоги меценатів, які погодились допомогти нам у цій справі – це Євген Бахмач, Андрій Райкович та Ігор Шаров . Це люди, які розуміють, що наше місто гідне того, щоб в ньому з'явився пам'ятник всесвітньо відомого земляка, думки і погляди якого поділяли сотні людей».

Модель пам'ятника вже знаходиться у Кіровограді і представляв її особисто скульптор Володимир Цісарик. На презентації було представлено дві скульптури, але після тривалого обговорення було вирішено зупинитись на постаті Володимира Кириловича, який стоїть в повний зріст у задумливій позі і правою рукою підпирає підборіддя.

Спочатку планувалось, що відкриття пам'ятника буде приурочене до Дня міста, але Володимир Тихонович, наголосив на тому, що доречніше було б це зробити 1 вересня – в день Знань, коли студенти з'їжджаються звідусіль щоб розпочати навчання у КДПУ ім.. Володимира Винниченка.