весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/11/organizaciyi_nacionalnoyi_spilki.htm
Організації Національної спілки краєзнавців Кіровоградщини - 20! Кіровоградській обласній організації Національної спілки краєзнавців України – двадцять. І хоча вік молодий, за час її існування роботи зроблено чимало, - повідомляє канал "Кіровоград".

Тринадцятого грудня двадцять років назад відбулася установча конференція Всеукраїнської спілки краєзнавців. Саме з неї і почалася історія обласного осередку. Не на порожньому місці, додають фахівці, а завдяки активній науково - дослідній роботі місцевих краєзнавців попередніх років. Першим же головою організації було обрано Юрія Матівоса.

Піднесення краєзнавчої діяльності в області співпало не лише зі створенням організації, а й зі становленням Незалежної України. Новий час і нова доба, розповідають краєзнавці, дали сильний поштовх місцевим дослідникам рідного краю. Так, вчителі, літературознавці, професори почали відтворювати невідомі сторінки виникнення населених пунктів, збирати місцевий фольклор, а також досліджувати страшні події революційних, воєнних та поствоєнних часів, що розгорталися на теренах саме нашої Кіровоградщини.

Сьогодні обласна організація у своїх лавах налічує більше ста краєзнавців. І це не рахуючи працівників закладів освіти та учнівську молодь, що також активно бере участь у науково - дослідній роботі. За цей час було видано чимало творчих доробків, присвячених історії Кіровоградщини та окремо взятих районів і сіл. Так, у бібліографічному покажчику видань про Кіровоградську область розміщено більше п'яти сотень праць, присвячених історії нашого краю. Левова частка з них були видані саме за сприяння обласної організації краєзнавців.

Продовжувачі традицій, фанати своєї справи, охоронці історичної пам'яті: так сьогодні себе називають ті, для кого минуле рідної землі стало не лише захопленням, а сенсом життя. Тому двадцять років для них – це, найперше, період наполегливої та скрупульозної праці. Свій ювілей краєзнавці планують святкувати й надалі низкою тематичних заходів та конференцій, але вже після свят, у наступному році.