весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 грудня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/12/1/sogodni__vsesvitnii_den_borotbi.htm
Сьогодні - Всесвітній день боротьби зі СНІДом! 1 грудня увійшов в історію як Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Напередодні, 30 листопада 2009 року в Кіровоградському обласному художньому музеї було розгорнуто експозицію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Про це сайту "весь Кіровоград" розповіла Ганна Осіпова, заступник директора з наукової роботи Кіровоградського обласного художнього музею. За її словами, роботи, представлені на виставці, експонуються не вперше. Проте мета відкриття цієї експозиції – ще раз нагадати відвідувачам музею про актуальність та важливість проблеми ВІЛ/СНІДу.

В експозиції представлена робота Георгія Топнікова, виконана в жанрі плаката, під назвою «СПИД не спит» (2005). Також в експозиції представлені твори Анатолія Кімнатного, присвячені темі СНІДу. У роботі «Маска смерті» (2008) можна побачити спробу в алегоричній формі створити образ СНІДу. Окремі полотна присвячені видатному виконавцю, композитору та музиканту Фредді Меркьюрі, який у 1991 році помер від СНІДу.

Деякі твори наповнені християнським світовідчуттям, адже православна церква на сьогодні приділяє багато уваги проблемі ВІЛ/СНІДу. Одна з робіт відображає текст молитви Божій Матері за здравіє ВІЛ-інфікованих людей.

В експозиції представлені твори, присвячені проведенню благодійних концертів Елтона Джона на Майдані Незалежності у м. Києві (червень 2007 року) та гурту «Queen» і Пола Роджерса на Площі Свободи у м. Харкові (вересень 2008 року). Відкриття експозиції покликане стати ще одним кроком до кращого розуміння та осмислення проблеми ВІЛ/СНІДу, її серйозності для майбутнього нації, кроком до подолання дискримінації ВІЛ-інфікованих людей у суспільстві.

Фото з експозиції дивіться тут!