весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/3/u_kirovogradi_perevirjayut_apteki.htm
У Кіровограді перевіряють аптеки – медикаменти продають за завищеними цінами. На превеликий жаль епідеміологічна ситуація, яка сталась у державі, стала на руку деяким підприємливим бізнесменам, які чомусь вирішили «підлататись» на чужому горі.

Ажіотаж навколо лікарських засобів призвів до значного підвищення цін на препарати, які здійснюють профілактику та лікують гострі респіраторні захворювання та грип. Аби стати на заваді ціновому свавіллю, не допустити неконтрольованого зростання цін в аптечній мережі, податковою міліцією Кіровоградської області, в межах своїх повноважень, спільно з підрозділами податкового контролю юридичних та фізичних осіб ДПА в області запроваджено щоденне відпрацювання як роздрібних аптечних закладів, так і суб'єктів господарювання, що здійснюють оптовий продаж лікарських засобів. З початку листопада вже перевірено 39 аптечних закладів та встановлено 26 фактів перевищення граничних цін – повідомили Інтернет-видання «весь Кіровоград» в управлінні податкової міліції ДПА у Кіровоградській області.

Наразі, при перевірці аптеки, що розміщена у спальному мікрорайоні обласного центру встановлено факт наявності лише 2-х медичних препаратів – ампіциліна за ціною 9 гривень 30 копійок і хлоргексидина біглюконата за ціною 8 гривень 50 копійок. Вартість зазначених ліків значно перевищує роздрібні ціни, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 року за №1154 на вироби медичного призначення. Крім того, навіть рукавички та шприци не уникнули «злої» участі, їх ціна здивувала не тільки податківців, але й покупців – вона вдвічі перевищувала норму. Та якщо з ціною ще можна боротись, то з відсутністю та дефіцитом препаратів – набагато важче. А наявність ліків – це питання часу, якого може забракувати тим, хто потребує допомоги та навіть коштувати життя. Так, перевіряючи сітку аптек одного з товариств з обмеженою відповідальністю, які займаються роздрібною торгівлею лікарських засобів у Кіровограді, податківців вразила повна відсутність всіх препаратів, вказаних в переліку, тобто тих, які в обов'язковому порядку мають бути у продажу. Перевірки тривають.