весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/3/porusheno_kriminalnu_spravu_za_faktom.htm
Порушено кримінальну справу за фактом розкрадання державного підприємства. Прокуратура Кіровоградської області порушила 28 жовтня 2009 року кримінальну справу за фактом розкрадання службовими особами державного підприємства «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» (м. Долинська Кіровоградської області) та товарної біржі «Регіональна універсальна біржа» (м. Дніпропетровськ) майна державного підприємства шляхом його розтрати в особливо великих розмірах, що спричинило тяжкі наслідки. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області.

Службові особи вказаного державного підприємства, за попереднім зговором зі службовими особами товарної біржі, у вересні цього року, усупереч вимогам закону та незважаючи на запроваджений мораторій на реалізацію державного майна, шляхом укладання незаконних договорів купівлі-продажу вчинили розкрадання майна держпідприємства шляхом його розтрати на суму 59,5 млн. грн..

Кримінальну справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 (Розтрата майна в особливо великих розмірах, або заволодіння ним, шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Досудове слідство у справі проводить слідчий відділ прокуратури області. Хід слідства перебуває на контролі прокурора області.
Окрім того, прокуратура області направила до господарського суду Кіровоградської області позовні заяви в інтересах держави в особі Міністерства промислової політики України, Фонду державного майна України до двох товариств з обмеженою відповідальністю про визнання недійсними спірних договорів купівлі-продажу майна державного підприємства від 11 вересня 2009 року та зобов'язання повернути державне майно.