весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/3/kirovogradskii_gubernator_radit.htm
Кіровоградський губернатор радить утримуватись від масових заходів! Щопонеділкова нарада в Кіровоградській облдержадміністрації тривала не так довго, як зазвичай. «На таких масових зібраннях вирішувати будемо тільки нагальні питання», - зазначив голова ОДА Володимир Мовчан. Не збирати масових зустрічей він закликав і керівників інших організацій. Усе це з метою обмежити контактування великої кількості людей через загрозу зараження на грип. Саме цій темі присвятили на нараді найбільше уваги, - повідомляє канал "Кіровоград".

Звичайно, найголовнішим питанням сьогоднішньої наради стали події, пов'язані з розповсюдженням в Україні захворюваності на грип. Обласний оперативний штаб працює без вихідних. В область уже здійснили першу поставку препарату ТАМІФЛЮ, найкрупніші швейні підприємства Кіровоградщини вже займаються виготовленням марлевих пов'язок, із сировини, яку щойно отримали. До них долучаться й дрібніші підприємства у районах. Від сьогодні аптеки області отримують нові надходження антивірусних препаратів, ціна на них уважно відстежуватиметься. Так, Арбідол в оптовому продажі коштує близько 33-ох гривень, Аміксин – близько сорока. Все-таки панікувати й скуповувати ці медикаменти не варто, наголошує Володимир Мовчан.

Те ж саме говорить і головний санітарний лікар області Федір Чорний. Ситуація в Західних областях стабілізується. А в нашій області за останніх 2-ва дні зареєстровано 598-ім випадків гострих респіраторних захворювань, 8-ім випадків грипу. Однак жодного захворювання на той вірус, якого так бояться люди, на Кіровоградщині не виявили.

Заступник начальника обласного управління охорони здоров'я Наталія Горбенко погоджується – берегтись має кожен, як і чим розказують в усіх засобах масової інформації. Одначе, приводу для паніки в кіровоградців немає. І навіть, якщо нетиповий грип добереться й сюди область має достатньо медикаментів, якими його лікуватимуть. Наталія Горбенко зазначає також, що за останні дні кількість викликів швидкої збільшилась у 2-ва рази. Таку реакцію людей лікар схвалює. Слід вчасно реагувати на симптоми й звертатись по допомогу до фахівців.

На завершення Володимир Мовчан закликав усіх утриматись від проведення масових заходів, порадив навіть не організовувати на підприємствах і в установах зборів і багатолюдних нарад. А от концерт Кубанського Козачого хору в обласному центрі усе –таки вирішили не відміняти. От тільки дивитись його глядачам доведеться у захисних масках.