весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/27/podatkivcjam_nadali_shiroki_prava.htm
Податківцям надали широкі права для стягнення боргів за газ. Кабінет міністрів надав Державній податковій адміністрації право автоматично списувати на користь бюджету кошти теплокомуненерго.

Про це сказано в постанові Кабміну (від 25 листопада ц ього року), текст якої оприлюднено на Урядовому порталі, - повідомляє "Економічна правда".

Постанова також передбачає, що в разі відсутності у теплокомуненерго-боржника офіційно відкритого спецрахунку, ДПАУ і ГоловКРУ відкривають на ньому контрольні пости, в повноваження яких входитиме контроль за надходженням виручки і її спрямуванням до Держбюджету в рахунок погашення заборгованості за спожитий газ.

Кабмін своїми постановами неодноразово зобов`язував ТКЕ відкрити рахунки із спеціальним режимом використання у ВАТ "Ощадбанк".

Останній раз Кабмін зобов`язував здійснити це постановою від 22 червня цього року.

Уряд також надав Державній податковій адміністрації право безпосередньо стягувати заборгованість газопостачальних компаній і підприємств теплокомуненерго за спожитий природний газ, а також за послуги з його транспортування.

Згідно з цим документом, зокрема, Кабмін доручив НАК "Нафтогаз України" поступитися правами вимоги до облгазів і підприємств комунальної теплоенергетики із заборгованості за газ і послуги з транспортування ДПА, яка, у свою чергу, на суму цих вимог повинна скоротити податковий борг державного холдингу.

Кабмін також доручив Податковій спільно з ГоловКРУ і Держфінмоніторингом провести перевірки використання коштів, що надійшли у 2007-2009 роках підприємствам ТКЕ як плата за послуги теплопостачання, а також використання облгазами коштів, що надійшли за постачання газу.

Мінпаливенерго спільно з МінЖКГ і НАК "Нафтогаз України" доручено невідкладно провести звірку суми заборгованостей облгазів і ТКЕ і надати ДПАУ і ГоловКРУ список підприємств, сума боргу яких перевищує 10 млн. грн.

Держфінмоніторингу доручено щотижня інформувати ДПАУ про здійснення підприємствами-боржниками перерахувань коштів за кордон, зокрема в офшорні зони, щодо операцій що мають сумнівний характер або з контрагентами, що мають ознаки фіктивності.

Держказначейству доручено посилити контроль за цільовим використанням коштів додаткової дотації вирівнювання для місцевих бюджетів у частині оплати природного газу.