весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/24/restavracija_muzeinih_eksponativ.htm
Реставрація музейних експонатів на Кіровоградщині! У приміщені Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, у відділі мистецтв 20 листопада пройшов круглий стіл, що організував Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, висвітливши таку важливу проблему, як збереження музейних цінностей як складової національної культурної спадщини України - повідомляє Ярослав Сидор .

За круглим столом були присутні не тільки працівники музею-організатору, такі як головний зберігач фондів кіровоградського обласного краєзнавчого музею – Рибалко П.П., Григор'єва Т.А., що є директором того ж музею і виконувала обов'язки ведучого цього заходу, також працівники обласного художнього музею, та співробітники бібліотеки ім. Д. Чижевського.

На цій зустрічі берегині культурної спадщини обговорювали проблеми реставрації та збереження творів мистецтва. Що є жертвами природних та суспільних чинників. Також розказували про свої досягнення, та спільно шукали шляхи виходу і подолання кризи захисту культурної спадщини Кіровоградської області.

Важливим постало питання про реставрацію національних надбань, та катастрофічно мала кількість реставраторів та реставраторних центрів на території як області так і України в цілому. Також, насамперед, фінансування державою та відсутність спонсорів. В сукупності ці проблеми занадто сильно впливають на збереження культурного середовища області.