весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/24/na_kirovogradshini_vidayut_derzhavni.htm
На Кіровоградщині видають державні акти на землю. Вчора відбулася прес-конференція заступника начальника головного управління Державного комітету із земельних ресурсів в області Віктора Петрікеєва, під час якої йшла мова про стан виконання урядових завдань щодо безоплатного виготовлення та видачі жителям Кіровоградщини державних актів на право власності на земельні ділянки, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Віктор Петрікеєв повідомив, що на виконання постанови Кабінету Міністрів від 5 серпня п.р. № 844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України» головним управлінням Держкомзему в області вживаються всі можливі заходи з метою забезпечення термінового виготовлення та видачі жителям Кіровоградщини державних актів про право власності на земельні ділянки. Він нагадав, що громадяни отримали можливість безкоштовного (за рахунок коштів держбюджету) оформлення документів на земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибні ділянки), для ведення особистого селянського господарства та садівництва.

Віктор Петрікеєв зазначив, що відповідно до постанови уряду істотно спрощено процедуру та скорочено час оформлення державних актів щодо права власності на земельні ділянки: 30-денний термін за принципом «єдиного вікна».

З метою прискорення процесу виготовлення державних актів, в області організовано роботу у три зміни 57 польових бригад. На допомогу фахівцям залучено представників сільських рад, які допомагають у проведенні геодезичних зйомок (на сьогодні вже здійснено 12 тисяч таких зйомок).

Як повідомив заступник начальника головного управління Держкомзему в області, всього заплановано виготовити 298,5 тисячі державних актів. На сьогодні вже зареєстровано 66 тисяч заяв (20%), виготовлено – 12 тисяч державних актів (12% від поданих заяв), з яких 8 тисяч вручено власникам земельних ділянок.

За рівнем зареєстрованих заяв на оформлення державних актів лідирують Компаніївський – 80%, Долинський – 60% та Добровеличківський (37%) райони. Найбільше видано державних актів у Петрівському та Устинівському районах – відповідно 1226 та 900, у містах Кіровограді – 400 (70% від поданих заяв) та Олександрії – 600. За рівнем оформлення та видачі державних актів на право власності на земельні ділянки Кіровоградська область займає 12 місце в Україні.
– Наявних перешкод у процесі оформлення державних актів наразі немає, – заявив Віктор Петрікеєв. – Ми у повному обсязі профінансовані та забезпечені бланками державних актів.

Єдиною перешкодою у проведенні геодезичних робіт, за його словами, можуть стати несприятливі погодні умови. Але заступник начальника головного управління Держкомзему в області впевнений, що навіть за несприятливих умов фахівці робитимуть все від них можливе, аби громадяни отримали документ про право власності на свої земельні ділянки.