весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/2/ukrayina_otrimala_liki__yih_davatimut.htm
Україна отримала ліки - їх даватимуть лише у лікарнях, безкоштовно! В ніч із неділі на понеділок до України зі Швейцарії доставлено партію противірусного препарату "Таміфлю".

Літак із цим вантажем в аеропорту "Бориспіль" зустріли прем'єр Юлія Тимошенко, глава секретаріату президента Віра Ульянченко та міністр закордонних справ Петро Порошенко, повідомляє "Українська правда" з посиланням на прес-службу президента.

"За домовленістю уряду України, де, безумовно, найголовнішу роль зіграв міністр закордонних справ, який організовував все це, сьогодні доставлена велика партія самих необхідних ліків для лікування людей, що захворіли на грип", - заявила Тимошенко на брифінгу під час розвантаження літака з ліками, повідомляє прес-служба уряду.

"Це препарат "Таміфлю", який закуплений урядом, Міністерством охорони здоров'я і доставлений сьогодні у обсязі 300 тис. доз. Це значить, що 300 тис. людей можуть отримати невідкладну допомогу, отримати ті ліки, які потрібні. Цього препарату достатньо для того, щоб зараз забезпечити всі регіони України", - запевнила прем'єр.

За її словами, "191 тис. людей сьогодні хворіють просто на звичайний грип, в тому числі 14 випадків виявлено каліфорнійського грипу – якщо до цієї хвилини 191 тис. захворіла, а у нас до початку епідемії вже було завезено 350 тис. доз і роздано по всім лікарням, то на сьогоднішні день ми вже маємо вдвічі більший запас ліків, ніж хворих людей".

"Те, що зараз ми завезли ще 300 тис., це говорить про те, що у нас буде подвійний-потрійний запас. Але, я підкреслюю, не в аптеках, де сьогодні спекулюють, де сьогодні виставляють неймовірні ціни на такі препарати як "Таміфлю", а це буде розвезено виключно у лікарні і цей препарат видаватиметься хворим безкоштовно", - сказала Тимошенко.

"Цей препарат не може продаватися. Це той запас, який абсолютно надійно захищає Україну, захищає людей, забезпечує лікування", - наголосила вона.

Прем'єр повідомила, що наступного тижня МЗС із урядом забезпечать оплату і постачання в Україну ще 300 тис. доз, які знову будуть передані виключно до лікарень.

"Якщо людина захворіла, то перше, що вона мусить зробити – звернутися до лікарні і там їй нададуть безкоштовно необхідну допомогу", - сказала вона.

Тимошенко запевнила, що отримані ліки "терміново пройдуть всі митні процедури і будуть відправлені до всіх областей України".

"До 10 години ранку 2 листопада цей препарат буде доставлений до більшості областей України, а до 12 години – до найвіддаленіших областей. І, підкреслюю, до лікарень, а не до аптек", - сказала вона.

"Люди мають бути спокійні і мають знати, що в усіх лікарнях України достатньо препарату, причому вдвічі-втричі більше, ніж потрібно. Препарату "Таміфлю" до України поставила швейцарська фірма "Roche" і ця фірма є найкращим виробником ліків. Ліки придатні до використання до 2013 року", - додала Тимошенко.