весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/2/kirovogradska_fabrika_zorjanka.htm
Кіровоградська фабрика "Зорянка" шиє марлеві маски! Виконуюча обов'язки заступника голови обласної державної адміністрації, начальник оперативного штабу при облдержадміністрації з координації діяльності щодо запобігання виникнення серед населення захворювання на грип A H1N1 Галина Пастух провела чергове засідання штабу, під час якого головний державний санітарний лікар області Федір Чорний та заступник начальника управління охорони здоров'я Наталія Горбенко охарактеризували поточний момент із організацією профілактичних заходів стосовно запобіганню пандемії грипу на території області, - інформує офіційний сайт Кіровоградської ОДА.

Як зазначив Федір Чорний, санітарно-епідеміологічна служба області разом з управлінням охорони здоров'я цілодобово відстежують ситуацію по всій території Кіровоградщини.

На ранок 2 листопада в області не виявлено жодного випадку захворювання на так званий «каліфорнійський грип». Із діагнозом захворювання на сезонний (простий) грип захворіли 16 чоловік. Із діагнозом ГРВі – 1173, із них 594 – діти. По області госпіталізовано з діагнозом ГРВі 161 хворого, із них – 91 дитину.

У Кіровограді під наглядом медиків 6 людей, які захворіли на простий грип (підтверджено лабораторними аналізами). Всі вони у стані середньої тяжкості, хоча до лікарні вони звернулися через 2-3 доби.

Як зазначила Наталія Горбенко, усі хворі, навіть на звичайний грип, ізольовані. У медичних закладах області є певний запас лікувально-профілактичних препаратів для лікування усіх простудних захворювань, зокрема грипу. В області є певний запас і препарату Таміфлю, який, як наголошено, має застосовуватися лише в разі захворювання на грип A H1N1 і лише за призначенням лікаря.

Галина Пастух повідомила, що згідно з постановою Кабінету Міністрів №1152, завданнями, які визначено в Урядових телеграмах, особистих перемовинах Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко із керівництвом області мінохорони здоров'я оперативно надано заявку із потребами області в марлі, а також медпрепаратах.

Протягом вихідних днів швейна фабрика «Зорянка» вже отримала перше замовлення на виготовлення захисних марлевих масок.
Начальнику головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Юрію Вольському доручено забезпечити організацію оперативного виготовлення масок на швейних підприємствах області з подальшим забезпеченням усіх підприємств і установ, працівники яких найчастіше контактують з населенням.

Як зазначив Юрій Вольський, на підприємствах торгівлі та транспорту (магазини, вокзали) обслуговуючий персонал вже працює в масках, готові застосувати маски і транспортні організації, які перевозять пасажирів у міському транспорті, справа лише за швидким виготовленням захисних засобів.

Галина Пастух дала завдання негайно визначитися, які підприємства, крім «Зорянки» необхідно оперативно підключити для виготовлення масок.

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко повідомила, що в області призупинили роботу усі навчальні заклади, але викладацькі колективи працюють у так званому канікулярному режимі.

Галина Пастух наголосила, що обласний штаб має постійний контакт із районними штабами, а також оперативно отримує і надає інформацію у Міністерство охорони здоров'я.