весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/18/na_kirovogradshini_govorjat_pro.htm
На Кіровоградщині говорять про спад епідемії! В Україні в один голос заявляють про спад епідемії грипу. Є тенденції до зменшення кількості хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції і в Кіровоградській області. Станом на вчорашній день із лікувальних закладів області виписано понад 850 чоловік. Але поки що епідемічний поріг на території Кіровоградщини ще залишається перевищеним на 30 відсотків, - повідомляє канал "Кіровоград".

З початку епідемії грипу тобто з 31 жовтня на Кіровоградщині занедужало понад двадцять тисяч її жителів. Найбільшу кількість звернень до медичних закладів, зрозуміло, фіксують у густонаселених містах. Це - Кіровоград, Олександрія, Знам'янка та Світловодськ. Якщо на позаминулому тижні кількість хворих за добу перевищувала півтори тисячі осіб, то вже минулого тижня ця цифра ледве сягала тисячі триста , а на вчорашній день – менше дев»ятисот. Саме такі цифри дозволяють епідеміологам говорити про обнадійливі тенденції та прогнозувати подальше зниження кількості недужих до рівня епідпорогу. Поки що на лікарняних ліжках залишається шість сотень хворих. Про важкохворих та летальні випадки головний санлікар області не обмовився. Наголошує – це компетенція медиків. Але деякі цифри все ж назвав. У минулому 2008 році від пневмонії в області померло понад сто двадцять осіб, з початку 2009 року – зафіксовано вісімдесят смертей. Чи є на території нашої області каліфорнійський підтип грипу А – ніхто не береться сказати. Але Федір Чорний повідомляє, що обласною санепідслужбою було проведено двісті досліджень на наявність вірусів різних типів грипу.

Далі наголосив, що держава активно взялася за переоснащення матеріально-технічної бази обласних санепідемстанцій, і зокрема, лабораторій. При боротьбі з грипом це стало проблемою номер один. Обласна СЕС вже отримала нову лабораторію, яка буде введена в дію протягом місяця.

Головний санлікар області також повідомив, що цими днями буде вирішено питання про подовження чи припинення карантинних заходів. По кожному регіону прийматиметься окреме рішення в залежності від епідемічної ситуації.