весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/17/v_kirovogradskii_oblasnii_likarni.htm
В Кіровоградській обласній лікарні відкрили нове інфекційне відділення! Перебудова старого приміщення колишньої поліклініки обласної лікарні нарешті завершилася відкриттям нового інфекційного відділення. Будівництво тривало трохи більше року, але тепер нове боксоване відділення європейського типу дозволить лікувати хворих з найскладнішими інфекційними хворобами, - повідомляє сайт КОДТРК.

Ще рік тому на початку відбудови це приміщення виглядало так. Будівельникам довелося тут добряче попрацювати, адже вони переробили і перебудували практично все, за виключенням зовнішніх стін. Справа в тому, що вимоги до інфекційних відділень передбачають наявність боксів тобто ізольованих палат на одного чи двох хворих. Біля кожної палати має бути і окремий санвузол, ванна та зовнішній вихід на вулицю.

Факт, але до сьогоднішнього дня при наявності широкого спектру надання медичної допомоги, обласна лікарня не мала власного інфекційного відділення. Це означає, що хворих з відповідними хворобами лікували ж або в районах, або ж в інших відділеннях. Тому ще два роки тому і було вирішено використати старе приміщення поліклініки.

Якщо в масштабах всієї країни відкриття інфекційного відділення – це крапля в морі, то для окремо взятої лікарні та області - це подія. Адже це додаткові бокси та палати інтенсивного лікування, а також нова лабораторія. І, як наслідок – врятовані життя та здоров'я кіровоградців.

Важливість такого відділення у період епідемії грипу, взагалі, важко переоцінити. Адже, як показав досвід західних регіонів – нестача, в тому числі і ізольованих приміщень для хворих, наражає на небезпеку усіх поряд із ними.