весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/16/svoboda_vvazhaye_ganebnim_rishennja.htm
«Свобода» вважає ганебним рішення про пам'ятник Троцькому. Кіровоградська «Свобода» вважає ганебним ухвалене міською радою Бобринця рішення про встановлення пам'ятника більшовицькому головорізу Льву Троцькому. Про це йдеться у заяві, що надійшла на адресу Інтернет-видання весь Кіровоград

У заяві йдеться:

"Одна кіровоградська газета, власник якої дещо необачно вже виступив одного разу спонсором встановлення пам'ятника алкогольному монополісту і покровителю єврейських погромів у дореволюційному Єлисаветграді (за сумісництвом – тодішньому міському голові Пашутіну), лаконічно оприлюднила інформацію, яка повинна стати світоглядною, історичною, моральною перевіркою кожного мислячого українця на гідність, національну пам'ять та здатність дати нарешті відсіч різним посіпакам-україноненависникам.

У замітці йдеться: « 44 сесія Бобринецької міської ради була присвячена практично одному питанню, з якого депутатський корпус і виніс рішення: « Про встановлення у Центральному парку ім. М.Л. Кропивницького пам'ятника Льву Троцькому». Депутати проголосували і термін встановили – 2010 рік. Сесії передувало засідання Громадської ради при міському голові. Рада і виступила з ініціативою, котру депутати підтримали. Для виготовлення і облаштування пам'ятника знаменитому земляку вирішено залучити спонсорські кошти.» Джордж Орвелл зі своїми соціальними антиутопіями відпочиває. Який там 1984, коли на порозі вже 2010 рік, і маразм нащадків основоположників тоталітарного радянського режиму «крєпчаєт».

Як зухвало - примітивно якась анонімна громадська рада нав'язала ганебне і принизливе для всіх українців рішення міському голові Л. Кравченку і таким же одностайно байдужим депутатам! За цією анонімною рекомендацією вбачається нестримне бажання одного відомого кіровоградського архітектора вкупі зі знайомими скульпторами скосити спонсорських грошенят. Та щось з історією у них, очевидно, ні у школі , ні у вузі не склалося.

Ні у мера, ні у депутатів не виникло жодних сумнівів: а чи гідна запропонована фігура – Лейби Бронштейна (Троцького) -- удостоїтися місця у центральному парку міста. До речі, парк носить ім'я корифея українського театру М.Л. Кропивницького, і, логічно, щоб саме йому, видатному земляку, основоположнику українського професійного театру і стояв пам'ятник у цьому місці відпочинку бобринчан...

Кіровоградська обласна організація ВО «Свобода», зважаючи на вищесказане, вважає прийняте Бобринецькою міською радою рішення про встановлення пам'ятника кату українського народу
Л. Троцькому ганебним і принизливим для кожного українця і вимагає:


1. Від Бобринецької міської ради – негайно відмінити рішення про встановлення пам'ятника Л. Троцькому як недостатньо вивчене, і розглянути питання про встановлення у центральному сквері імені М.Л. Кропивницького пам'ятника корифеям українського театру.

2. Від обласної ради – вдруге вимагаємо впорядкувати топонімічну та культурологічну діяльність органів місцевої державної влади та місцевого самоврядування таким чином, щоб Кіровоградщина не ганьбилася перед всією Україною подібними рішеннями. Вкотре вимагаємо виконати практично Указ Президента щодо ліквідації символів комуністичної доби.