весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/13/dijalnist_media_pid_chas_viboriv.htm
Діяльність медіа під час виборів: виконати закон не можливо працювати. Незалежна Асоціація телерадіоМовників та Індустріальний Телевізійний Комітет має честь запросити Вас взяти участь у дискусії під час «круглого» столу «Діяльність медіа під час виборів: виконати закон не можливо працювати», що відбудеться 16-го листопада 2009 року у конференц-залі готелю «Редіссон САС» за адресою: м. Київ, вул. Ярославів вал, 22. Початок о 10:00, реєстрація розпочинається о 9:30.

Мета «круглого» столу – обговорення проблем, які постають перед ЗМІ у зв'язку з недоліками законодавства про вибори, та пошук спільних підходів до їх вирішення.

Питання, що будуть обговорюватись:

Інформаційна діяльність – табу для ЗМІ під час виборів! Відповідно до чинної редакції Закону України «Про вибори Президента України» будь-яка інформація про кандидатів, яка поширена ЗМІ, є передвиборною агітацією. Такий підхід фактично позбавляє медіа можливості інформувати громадян про соціально важливі події, до яких причетні кандидати. Журналісти не можуть давати об'єктивних оцінок програмам кандидатів, проводити журналістські розслідування щодо їх попередньої діяльності тощо. Також неможливе створення політичних ток-шоу, що виконують функцію дискусійних майданчиків. Така ситуація нівелює основну функцію ЗМІ як інформатора суспільства.

Кімната без виходу. Норми виборчого законодавства, які неможливо виконати. Закон України «Про вибори Президента України» містить низку вимог до діяльності медіа, виконання яких є об'єктивно неможливим. Зокрема, обрахування середньозваженого показника вартості ефірного часу або друкованої площі, обов'язок утримуватись від коментаріїв та оцінок щодо кандидата та змісту його передвиборної агітаційної програми протягом 20 хвилин до і після трансляції його передвиборної агітації тощо. Перед медіа експертами постає проблема пошуку виходів із безвихідних ситуацій.

Політична реклама 2010, її якість та відповідальність за неї. Експерти очікують дуже «брудної» передвиборної кампанії. Неоднозначними також будуть матеріали політичної реклами, які знову будуть збурювати суспільні дискусії та взаємні звинувачення опонентів. Відповідальність за «якість» інформаційних кандидатів традиційно звикли покладати на медіа, які в свою чергу не мають право відмовити в розповсюджені політичної реклами та не наділені експертною функцією. Необхідно знайти баланс між відповідальністю політиків та медіа.

До участі у заході запрошені представники всіх галузевих органів державної влади, що уповноважені регулювати діяльність ЗМІ під час виборів, представники медіа та їх об'єднань, медіа експерти та представники міжнародних та національних неурядових медіа організацій.

Всіх бажаючих взяти участь просимо зареєструватися за телефоном +38 044 2545556 або електронною поштою nam@nam.com.ua пише весь Кіровоград