весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/10/vakcinacija_v_ukrayini_bude_pershimi.htm
Вакцинація в Україні буде: першими вакцину отримають діти, вагітні, лікарі! Учора відбулися зустрічі представників місії Всесвітньої організації охорони здоров'я з президентом Віктором Ющенком і прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. За підсумками обговорення епідемічної ситуації в Україні як глава держави, так і прем'єр оголосили про необхідність проведення масової вакцинації від грипу A/H1N1 ( "свинячий" грип). Тим часом експерти-імунологи відзначають, що вакцинація в період епідемії небезпечна. Про це повідомляє p-p.com.ua з посиланням на видання "Коммерсант-Україна".

Керівник міжнародної місії ВООЗ Юкка Пуккіла рекомендував почати вакцинацію з "пріоритетних груп ризику", до яких входять медпрацівники, вагітні жінки, діти, а також особи, що мають хронічні захворювання.

Заступник міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець повідомив, що для вакцинації "груп ризику" буде потрібно 6-7 мільйонів доз вакцини. При цьому Лазоришинець заявив, що прищепити необхідно 25-30% населення, "щоб проявився колективний імунітет".

На підтримку масової вакцинації виступив і президент Віктор Ющенко. Він також вчора зустрівся з експертами ВООЗ, після чого взяв участь у нараді Державної надзвичайної протиепідемічної комісії при Кабінеті міністрів. "Боротися з пандемією грипу можна тільки за допомогою вакцинації. Зараз потрібно рішення головного санітарного лікаря", - сказав глава держави членам комісії.

З ним погодилася секретар Ради національної безпеки і оборони Раїса Богатирьова. За підсумками засідання комісії вона закликала уряд протягом тижня розробити графік проведення вакцинації. "Політика держави щодо вакцинації повинна бути чітко визначена і донесена до органів влади на місцях", - сказала Богатирьова.

Нагадаємо, дві вакцини від грипу A/H1N1 - британського та російського виробництва - зараз проходять офіційну реєстрацію в Україні.