весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/10/podatkivcjami_kirovogradshini_vikrito.htm
Податківцями Кіровоградщини викрито спробу легалізації коштів. Податківці при проведенні оперативного супроводу кримінальної справи, порушеної відносно службових осіб однієї з кредитних спілок за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України встановили досить цікаві факти. Як виявилось, службові особи однієї кредитної спілки, використовуючи службові повноваження, без отримання ліцензії уклали договори про залучення внесків її членів на депозитні рахунки фізичних осіб. Відповідно до них кредитній спілці передано грошові кошти на суму близько 500 тис. грн. Про це повідомляє управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПА в Кіровоградській області.

Наступним кроком підприємливих кредиторів стало укладення кредитних договорів з іншими фізичними особами на загальну суму 500 тис. грн. Зрозуміло, що отримані на депозитні рахунки кошти повернуті не було. В результаті громадянам завдано збитків на загальну суму 300 тис. грн. Таким чином, службові особи кредитної спілки вчинили фінансові операції з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів. За даним фактом прокуратурою Ленінського району м. Кіровограда порушено кримінальну справу.

Всього з початку року на основі матеріалів перевірок, проведених за участю працівників управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Кіровоградській області та в результаті проведених оперативно-розшукових заходів порушено 6 кримінальних справ, за ознаками злочину, передбаченого ст.209 Кримінального кодексу України. Підприємливим кредиторам загрожує ув'язнення строком від 3 до 12 років залежно від обставин. З метою відшкодування збитків накладено арешт на майно на суму 1 млн. 191 тис. грн. На сьогодні відшкодовано збитки по кримінальних справах на суму 594 тис. грн.