весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 листопада 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/11/1/na_kirovogradshini_topitimut_solomoyu.htm
На Кіровоградщині топитимуть соломою і відходами соняшнику? Відходи від деревини та рослинництва – саме за ними майбутнє вітчизняного теплозабезпечення. У часи, коли газ став не просто природним ресурсом, а важелем маніпулювання, необхідно шукати альтернативні види палива. Такою є позиція голови Кіровоградської облдержадміністрації Володимира Мовчана, повідомляє портал Р.К.С. з посиланням на канал «Кіровоград»

Обласна нарада з питань використання альтернативних видів палива для забезпечення об'єктів соціального значення є не першою у напрямку цієї роботи. У попередні роки також серйозно підходили до розгляду цього питання, особливо з настанням опалювального сезону. На теренах області навіть реалізовувалася низка пілотних проектів, зокрема, в одній зі шкіл Знам'янського району солому використали як джерело тепла. Такі ноу-хау справді давали позитивні результати.

Сьогодні, коли газ – це і великі гроші, і велика політика, державі потрібно шукати альтернативу цьому виду палива. На поміч тут мають прийти науковці. Завдяки спеціальним котлам обігрівати навіть великі за площею об'єкти можна за допомогою соломи, відходів від деревини, кукурудзи і навіть соняшнику.

Такого багатства в області вистачає. Щороку в середньому тільки соломи заготовляють майже два мільйона тонн, тріски – сімдесят тисяч кубічних метрів. Тому голова облдержадміністрації Володимир Мовчан дав доручення у стислі строки підготувати конкретні розрахунки кількості необхідного та спожитого газу в області, а також перспективу переробки сільськогосподарських відходів на тепло. Адже, як не дивно, їх до цього моменту так ніхто і не зробив.