весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 8 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/8/kirovogradec_uhilivsja_vid_splati.htm
Кіровоградець ухилився від сплати більше 2 млн гривень податків до бюджету! Слідчим податкової міліції ДПА в області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною третьою статті 212 Кримінального кодексу України. Її фігурантом став громадянин, який здійснив продаж цінних паперів у вигляді простих іменних акцій, сумарна кількість яких перевищує 3 мільйони 600 тисяч штук київському товариству. Номінальна вартість одного цінного паперу – 10 копійок, емітентом яких є сумно-відоме торгівельне підприємство Кіровоградської області. Загальна вартість цінних паперів відповідно до пункту 2.1 зазначеного договору становить 13 мільйонів 870 тисяч гривень. Про це повідомляє управління податкової міліції ДПА у Кіровоградській області.

Відповідно до протоколу загальних зборів кіровоградського торгівельного підприємства зі складу акціонерів виключено 55 осіб, які свої акції «подарували» підприємцю, а останній, набувши права власності на них, даним протоколом загальних зборів був включений до складу засновників підприємства та обраний директором – головою правління.

На виконання умов договору, укладеного між кіровоградцем та київським товариством, з розрахункового рахунку останнього перераховано на банківський рахунок фізичної особи грошові кошти в сумі 13 мільйонів 870 тисяч гривень. Відповідно до діючого законодавства, за результатами здійснення продажу іменних акцій громадянин до 1 квітня наступного року повинен був подати до податкового органу за місцем проживання річну податкову декларацію та сплатити 15% податку з суми одержаного інвестиційного прибутку.
Проте сталося не так, як гадалося. В ході дослідчої перевірки встановлено, що громадянин шляхом не подання до ДПІ у м. Кіровограді податкової звітності та не нарахування податку з доходів громадян, умисно ухилився від сплати до бюджету податку з доходів громадян в розмірі 2 мільйони 80 тисяч 500 грн., чим завдав державі збитків в особливо великих розмірах. Слідство триває.