весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 6 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/6/nashahrayuvali_na_metalobruhti_25.htm
Нашахраювали на металобрухті 2,5 мільйона гривень. Посадові особи приватного підприємства, основним видом діяльності якого є заготівля металобрухту, вирішили займатися закупівлею металовиробів промислового обладнання, що вже було у вжитку та готової промислової продукції. Що і знайшло свої відображення в накладних на придбання товарно-матеріальних цінностей під час оформлення угод купівлі-продажу.

В той же час, акти приймання продукції, товарно-транспортні накладні з відмітками про передачу та отримання товарно-матеріальних цінностей, технічні паспорти на обладнання, специфікації, описи, сертифікати, посвідчення якості були відсутні. Але, тут же, не гаючи часу, відповідно до рішення комісії, яка створювалась майже в той самий час за наказом директора підприємства, металовироби, а саме промислове обладнання та готова продукція списувалися на утилізацію та оформлювались акти про утворення металобрухту.

В актах зазначалось, що списані товари втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного зносу. Разом з тим перевіркою виявлено, що придбане обладнання безпосередньо зазначеним підприємством не експлуатувалось та ніяким чином не використовувалось – повідомляє Управління податкової міліції ДПА у Кіровоградській області.

Наразі було встановлено, що обладнання та інші товарно-матеріальні цінності було придбано підприємством у вже непридатному для використання стані з метою подальшої утилізації на металобрухт, а не використання у фінансово-господарській діяльності в якості обладнання. Хоча документи були оформлені як придбання обладнання та товарно-матеріальних цінностей, а не промислового брухту. При оприбуткуванні зазначеного товару, до складу валових витрат також віднесені суми ПДВ, сплачені у зв'язку з таким придбанням. Це є свідченням того, що придбані товарно-матеріальні цінності службові особи підприємства не планували використовувати як обладнання або реалізувати як товар.

Таким чином, службовими особами підприємства безпідставно віднесено до складу валових витрат вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 9 мільйонів 647 тисяч гривень. Також безпідставно завищено валові витрати на суму ПДВ в розмірі 1 мільйон 423 тисячі гривень, сплачених у складі ціни при придбанні товарно-матеріальних цінностей, в результаті чого до бюджету не донараховано та не сплачено податків на загальну суму більш ніж 2,5 мільйони гривень. За даними фактами порушено кримінальну справу.