весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 6 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/6/kirovogradski_biznesmeni_nashahrayuvali.htm
Кіровоградські «бізнесмени» нашахраювали більш ніж 3 мільйони ПДВ. Службові особи одного кіровоградського товариства з обмеженою відповідальністю незаконно заволоділи державними коштами та шляхом незаконного бюджетного відшкодування ПДВ отримали неконтрольовані державою прибутки. Не бажаючи бути викритими та нести встановлену законом відповідальність, останні замінили директора даного товариства на підставну особу, анкетні дані якої були внесені до реєстраційних документів товариства – повідомили «весь Кіровоград» Управління податкової міліції ДПА у Кіровоградській області.

За попередньою згодою з громадянкою Петровою (прізвище особи змінено), яка погодилася (звичайно ж за грошову винагороду) надати свої анкетні дані, її було формально призначено директором товариства. При цьому, печатка та статутні документи товариства залишилися в розпорядженні службових осіб, які продовжували займатися веденням господарської діяльності від імені даного суб'єкта господарювання. Таким чином, підприємливими ділками було створено документальне прикриття спланованих ними злочинних дій, метою яких було незаконне відшкодування ПДВ.

Аби реалізувати свою злочинну мету, кіровоградські «бізнесмени» підробили договір оренди з підприємством з Черкаської області, відбитки печаток на якому були сфальсифіковані. Відповідно до умов зазначеного договору, кіровоградське товариство нібито винаймало у черкащан земельну ділянку загальною площею 1200 га та займалось вирощуванням сільськогосподарської продукції, що дало можливість декларувати податковий кредит з ПДВ, суми якого підлягали бюджетному відшкодуванню.

Наразі службові особи товариства, діючи від імені громадянки Петрової, подали до ДПІ у м. Кіровограді декларацію з ПДВ і таким чином незаконно отримали його бюджетне відшкодування у сумі 3,2 мільйона гривень. Нині слідство триває.