весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 5 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/5/bilshe_50_milioniv_zaborgovanist.htm
Більше 50 мільйонів заборгованість по зарплатах на Кіровоградщині. Загальна сума невиплаченої заробітної плати працівникам Кіровоградської області (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб-підприємців) на 1 вересня 2009 року становила 50,5 млн.грн., що складало 15,1% фонду оплати праці, нарахованого за серпень п.р., - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Основна частка боргу на початок вересня припадала на підприємства м.Олександрії (54%) та промисловості (69,5%).

Три чверті загальної суми невиплаченої заробітної плати заборгували своїм працівникам економічно активні підприємства.

Відсутня заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками економічно активних підприємств в п'ятнадцяти районах області: Бобринецькому, Вільшанському, Гайворонському, Голованівському, Добровеличківському, Знам'янському, Компаніївському, Новоархангель-ському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Олександрівському, Онуфріївському, Петрівському, Ульяновському, Устинівському.

На 1 вересня 2009 року вчасно не отримали заробітну плату 5,7 тис. найманих працівників області. Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому по 4,8 тис.грн., що втричі більше розміру середньої заробітної плати штатних працівників за серпень 2009 року.
П'ята частина загальної суми боргу – невиплачена заробітна плата працівникам підприємств-банкрутів. Найбільша питома вага боргу цих підприємств припадала на міста Світловодськ (40,3%) та Кіровоград (18,4%).

На підприємствах, які призупинили виробничо-господарську діяльність у 2008 році та попередніх роках (економічно неактивні), заборгованість із виплати заробітної плати на 1 серпня 2009р. становила 2,3 млн.грн.