весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 29 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/29/kirovogradska_masljanikivka__naikrashii.htm
Кіровоградська Масляниківка – найкращий куточок на землі. У східних народів є прислів'я про те, що людина, захоплена своєю роботою, живе довше, ніж та, що ходить на роботу, як на каторгу. Згадала про нього після знайомства з головою кіровоградського квартального комітету № 3 (Масляниківка) Людмилою Березою не випадково. Те захоплення, з яким Людмила Василівна розповідає про свої обов'язки, про свою роботу, про «своїх» ветеранів, викликає замилування - повідомляє Лариса Романюк, "Народне слово".

- Я ж не для себе, я для людей стараюся, - посміхаючись каже жінка, відповідаючи на запитання про тривалість робочого дня. Й тут же пояснює, що до неї може звернутися будь-хто й будь-коли, як тільки виникає нагальна потреба. Мовляв, людина ж не завжди знає наперед, коли їй знадобиться певна довідка чи навіть порада свого квартального голови. Тож приходять і в «позаурочний» час, і не на робоче місце, а прямо додому. Ніколи й нікому Людмила Василівна не відмовляє.

Своїх підопічних вона називає «мої ветерани», «мої пенсіонери». Й вельми тішиться з того, що їй поталанило з депутатами. «Нічого, що вони з різних партій, - я з усіма однаково дружу й усіх їх однаково шаную, адже є за що. Без них не було б подарунків для ветеранів війни та учасників бойових дій, не було б призів… Нині ж вони допомагають розв'язати проблему з телефонізацією мікрорайону (точніше, з її абсолютною відсутністю), вже «вибили» 300 номерів для найнужденніших… Ні, в мене таки найкращі депутати, ні в кого таких немає», – захоплено підкреслює Л.Береза.

Потім намагається якнайтеплі-ше описати, з якими прегарними людьми поруч їй доводиться працювати. Григорій Васильович Медяник – то «почесний» підопічний, йому не просто треба, йому хочеться підсобити по господарству. А подружжя Лозинських – то майстри на всі руки. Таких гарних картин, таких вишитих картин, як у Семена Івановича і Людмили Іванівни, годі й шукати. Валентина Сергіївна Тимчук сама вміла рукодільниця й доньку всім тонкощам вишуканого мистецтва навчила. Золоті руки, за визначенням Людмили Василівни, й у Тетяни Олександрівни Біланової. Є й свої «соловейки» на Масляниківці: як заспівають Тамара Володимирівна Шаповалова, Галина Федорівна Варакута, Надія Іванівна Полякова – серце радіє, багатьом розкрученим естрадним «зіркам» у них є чому повчитися!

На особливу увагу заслуговує розповідь голови квартального комітету, як у них щороку відбувається дійство свята вулиці Кіровоградської. Щоосені у переддень Дня міста (Кіровограда) оживає весь куток, уся Масляниківка. І перетворюється тоді вона на своєрідний Сорочинський ярмарок: люди виставляють на показ гостям і сусідам свої найкращі картини, вишиванки, вирощене на городі і напечене в печі, одягаючи при цьому найкращий одяг й усміхаючись одне одному найщирішими усмішками.

Людмила Василівна так захоплено розповідає про найкращий куточок на землі – про Масляниківку з її днем вулиці Кіровоградської, що кожен, хто чує розповідь, починає шкодувати, що жодного разу ще не був учасником того дійства, й дає собі слово наступного року обов'язково виправити ту недоречність...