весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/28/politichna_reforma__zadacha_nomer.htm
Політична реформа – задача номер один для майбутнього Президента! У рамках зустрічі представників різних політичних партій, громадських організацій та органів місцевого врядування, яке пройшло у Незалежному громадському прес-центрі «Кіровоградський вибір-2010», Василь Компанієць висловив своє бачення тих пріоритетних задач, які постануть перед новообраним Президентом України наступної весни. Задач у розрізі Кіровограда та регіону.

Василь Компанієць, як член ради та один із засновників громадського об'єднання «Моя Кіровоградщина», доречно зазначив, що вирішення соціальних та економічних проблем українців є завданням роботи Уряду та прем'єр-міністра, а що стосується завдань Президента, то це дійсно політична реформа, впровадження якої має бути під номером один.

Василь Олександрович, який свого часу був головою Кіровоградської обласної державної адміністрації, переконаний, що удосконалення функціонування системи органів місцевого врядування призведе до поліпшення роботи і інших сфер у державі. Дати відповідь на питання, чи усувати повністю органи виконавчої влади на місцях, на думку Василя Компанійця, поки непросто, але головним завданням адміністрацій має стати контроль за конституційністю дій на місцях, а не управління.

Що ж стосується реформування законодавства у сфері виборів до місцевих рад, то пан Компанієць впевнений, що вибори за пропорційною схемою не тільки недосконалі, але й просто шкідливі. Повернення до мажоритарної системи поліпшить склад місцевих рад. Також Президент, на думку Василя Олександровича, має ініціювати перегляд законодавства у сфері забезпечення прав членів громадських об'єднань. «Закон, що діє на сьогоднішній день, недосконалий і навіть Євро суд визнав його таким, що порушує демократичні стандарти, і забезпечує умови розвитку громадянського суспільства України до рівня таких країн, як Болівія, Замбія та Мозамбік» - зазначив Василь Компанієць, передає Інтернет-видання «весь Кіровоград»