весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/27/revizori_kirovogradshini_poperedili.htm
Ревізори Кіровоградщини попередили порушеня на суму понад 104 мільйони гривень.

Контрольно-ревізійним управлінням в Кіровоградській області здійснюється контроль по 48 процедурах закупівлі по окремих підприємствах, організаціях та установах області. І це не перевірки постфактум, як було раніше, а відстеження майже кожної стадії державних закупівель, що відбуваються в процесі проведення процедури торгів, починаючи з вивчення питань правильності створення тендерного комітету й складання тендерної документації, закінчуючи розкриттям тендерних пропозицій, їх оцінкою та укладенням договорів – повідомляє прес-служба КРУ Кіровоградської області .

Результати, отримані за чотири місяці оперативного контролю закупівель, підтверджують правильність переорієнтування діяльності контрольно-ревізійної служби. Втім, лишається низка проблем, які перш за все, пов'язані з недосконалістю законодавчої бази, яка регулює сферу державних закупівель, що значно ускладнює, а деколи й просто унеможливлює дієвий контроль за ними.

Не зважаючи на це, ревізорським складом КРУ в Кіровоградській області проводиться ретельна робота, яка направлена на попередження формального проведення процедур закупівель, запобігання укладання фіктивних договорів, закупівлям за завищеними цінами, здійснення незаконних видатків тощо.

На сьогодні з 48 процедур торгів, охоплених перевірками, завершено контрольні заходи по 42. Загалом, завдяки діям ревізорів, попереджено порушень на суму понад 104 мільйони гривень.

Найбільшими об'єктами, по яких за листами-вимогами КРУ торги було відмінено стали відділ освіти Новоукраїнської РДА, що планував провести тендер на закупівлю робіт з реконструкції системи теплопостачання та горищного перекриття Шишкінської школи на суму 4,2 млн. грн., державне підприємство «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд», що планувало закупівлю насосів на очікувану вартість понад 480 тис. грн., управління ЖКГ, архітектури та містобудування Олександрійської міськради, що планувало закупівлю робіт для проведення капітального ремонту автомобільних доріг на очікувану вартість понад 1 млн. грн. та Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів ДП ДАК «Хліб України» на закупівлю паперу та тари на загальну суму 6,2 млн. грн.

Всі перелічені установи так чи інакше порушили умови тендерного законодавства і через це були змушені відміняти торги. На жаль, ревізори констатують, що кількість порушень та їх характер за час існування системи державних закупівель змінилась незначно.

Найпоширенішими порушеннями лишаються: невідповідність тендерних пропозицій учасників торгів вимогам тендерної документації та законодавству; відсутність повноти та правильності відображення інформації, передбаченої при складанні тендерної документації; не проходження навчання чи підвищення кваліфікації у сфері закупівель членами тендерного комітету; відсутність документа, підтверджуючого, що учасник торгів має статус вітчизняного виробника тощо.

За такі порушення до недобросовісних замовників торгів застосовуються всі можливі важелі впливу – від адмінштрафів до судових позовів.

Втім, на сьогодні, крім форсованого запровадження попереднього контролю за державними закупівлями, контрольно-ревізійне управління області працює й на упередження порушень: проводить роз'яснювальну роботу, приймає участь у нарадах та семінарах, присвячених питанню тендерних закупівель і намагається стати для державних установ та підприємств, перш за все партнером, щоб спільними діями навести лад у сфері закупівель та не пустити на вітер державні кошти.