весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/27/peremozhnii_fulhaus_kirovogradskoyi.htm
Переможний фул-хаус кіровоградської символіки. У розмаїтих азартних колах варварським терміном «фул-хаус» («повна хата» в перекладі з англо-американської) позначається комбінація однакових гральних карт 3 + 2. За цією арифметичною схемою можна описати і останні події зі сфери регіональної символіки - пише Богдан Стасюк у кіровоградському журналі "Ланруж".

Від 1997 року її розвиток спрямовує липове дишло українського законодавства, дозволяючи територіальним громадам обростати своїми гербами, прапорами і різними «тощо» (Ст. 22). Власним гербом і прапором Кіровоград обзавівся роком раніше (область, відповідно, роком пізніше), відтак за добре десятиліття, що минуло, локальна символіка встигла припасти до вподоби як пересічним городянам, так і маститим геральдистам із вексилологами. Тепер же настала черга композиторів і музичних критиків.

25 серпня Місто-над-Інгулом отримало власний, узаконений міськрадівським ареопагом гімн. Конкурс тривав не один рік, і хоч шедеврами його місцеві креативники не завалили, шановному журі, роботи не бракувало. Зрештою на фінішній прямій опинилися три композиції. Другою віце-міс, так би мовити, став незатверджений варіант гімну на слова і музику П. Чорного, в чиїх творчих візіях уже Єлизаветград – «інгульських хвиль нестримна течія, // Єлизаветград – прославили віки твоє ім'я. // Єлизаветград – тобі молитви нашої слова, // Єлизаветград – ти заповітна квітка степова.» Десь на пів корпуса ці рядки програли варіанту з музикою М. Малого і на слова В. Занози, в рефрені яких говориться буквально наступне: «В тобі козацька слава не заснула, // вогнем на вітрі вкотре ожила, // і ти, немов лелека над Інгулом, // розправив дужі два свої крила.»

А першими врочисту червону стрічку фінішу дуплетом, чи то пак дуетом, зірвали колишні кіровоградці, а нині, як не прикро, одесити Олег Попов і Дмитро Притула. Цей текст, напевно, цікаво буде роздивитися докладніше і в повному обсязі, що ми вам і пропонуємо… тут