весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 22 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/22/za_nezakonno_vbitogo_kabana_priidetsja.htm
За незаконно вбитого кабана прийдеться викласти 10000 гривень. Саме такий штраф слід буде сплатити, якщо незаконно вполювати дикого кабана. А мова про це зайшла тому, що з 24 жовтня по 27 грудня (включно) 2009 року на території Кіровоградської області дозволяється колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин – про це інтернет виданню "весь Кіровоград" повідомили у прес-службі Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області.

Днями полювання установлено суботу та неділю. Колективне та облавне полювання на парнокопитних тварин дозволяється в складі не більше двадцяти мисливців, включаючи нагоничів, і не більше двох разів в одному мисливському угідді (квартал, поле і т.п.) протягом сезону. До полювання допускаються лише ті мисливці, які мають документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

Державна екологічна інспекція в Кіровоградській області закликає мисливців забезпечити суворе дотримання правил полювання та техніки безпеки, адже за порушення правил полювання, чинним законодавством передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на громадян до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (50 - на посадових осіб) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю правопорушника та незаконно добутих об'єктів тваринного світу, а в деяких випадках і кримінальна відповідальність.

Також, за незаконно добутих тварин порушник має сплатити збитки згідно Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих у наслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України), наприклад за одну особину: лось – 20000 грн., олень благородний – 15000 грн., кабан – 10000 грн., козуля – 8000 грн., та ін.