весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 22 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/22/svoboda_vimagaye_ne_dopustiti_rozprodazhu.htm
«Свобода» вимагає не допустити розпродажу ГОКОРу! Кіровоградська обласна організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» вимагає не допустити розпродажу Криворізького гірничо-збагачувального комбінату. Про це йдеться у заяві, спрямованій на ім'я прем'єр-міністра України, повідомляє "весь Кіровоград"

ЗАЯВА: «Найгірше, що могло статися із одним з найзнаменитіших довгобудів української економіки ще з радянських часів – Криворізьким гірничо-збагачувальним комбінатом окислених руд, - таки трапилося. Потенційно одне з найпотужніших підприємств українського гірничо-металургійного комплексу непомітно почали розпродувати окремими шматками.

Вона таки допрацювалася! Ще у 2005 році прем'єр-міністр Ю. Тимошенко обіцяла, що в Україні з'явиться об'єкт приватизації, рівний за інвестиційною привабливістю металургійному комбінату «Криворіжсталь», і пророкувала конкурс із приватизації КГЗКОРу провести 12 грудня 2005 року. Зацікавленість у придбанні цього об'єкту висловлювали як вітчизняні, так й іноземні інвестори. Пізніше, за часів прем'єрства Єханурова, існували плани створення СП із Українською рудно-металургійною компанією (УРМК), за якою стоять інтереси російських мільярдерів Новинського та Усманова.

І ось закономірний фінал жалюгідної економічної політики Тимошенко. Кредитори комбінату у червні 2009 року розпочали процедуру санації, згідно з якою мають бути реструктуризовані (погашені) борги підприємства у сумі 6,8 мільйони гривень. Уряд Тимошенко знав про цю ситуацію, але гроші виділив, коли поїзд уже пішов. З торгів продано два корпуси комбінату загальною площею 10 тисяч квадратних кілометрів. Все зроблено таємно, сума угоди не оголошена, хто з олігархів стоїть за непримітним ТОВ «АФК – КР», яке стало власником активів, незрозуміло.

Обласна влада, яка мала стати однією із зацікавлених сторін і відстоювати інтереси територіальної громади області й Долинського району зокрема, самоусунулася від контролю над процесами збереження стратегічного підприємства і впливу на процеси його приватизації. Як наслідок, цим зайнялися суди і виконавчі служби. В результаті формального конкурсу, оголошеного через маловідому дніпропетровську газету, об'єкт вартістю 250 мільйонів доларів США проданий орієнтовно за 50 мільйонів гривень.

Новопризначений голова облдержадміністрації Володимир Мовчан виступив на захист покупців, висловивши дивне побажання менше цікавитися процесами навколо комбінату. Мовляв, все продане стоїть на місці, нікуди не поділося. І висловив тверде переконання, що комбінат тепер запрацює. Така позиція не знімає підозр в особистій зацікавленості губернатора у процедурі зміни власника.

З огляду на це, Кіровоградська обласна організація ВО «Свобода» вимагає:
Від Уряду України:
- Терміново втрутитись і не допустити розпродажу КГЗКОРу шматками, що значно знизить його інвестиційну привабливість, може призвести до вирізання і вивезення обладнання.
- Організувати відкритий аукціон (давно обіцяний) із продажу КГЗКОРу, до участі у якому допустити всі провідні світові фірми у галузі металургії, що дасть змогу виручити максимальну кількість коштів від продажу і зберегти основний профіль виробництва.

Від Кіровоградської обласної держадміністрації та обласної ради:
- Взяти під контроль процеси, які відбуваються навколо КГЗКОРу, і не допустити скорочення робочих місць, адже це може поставити на межу виживання тисячі сімей міста Долинської Кіровоградської області», пише Прес-служба Всеукраїнського об'єднання «Свобода» (телефон: 067-441-46-01)