весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 22 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/22/kirovogradgaz_gotovii_do_opalyuvalnogo.htm
"Кіровоградгаз" готовий до опалювального сезону. Ввечері 12 вересня цього року мешканці будинку, що по вулиці Комарова, 50 викликали підрозділ МНС через різкий запах газу, що відчувався біля входу у підвал. Рятувальники, прибувши на місце, та відкривши двері підвалу викликали аварійну бригаду ВАТ «Кіровоградгаз».

Виклик надійшов о 18:16. Аварійники у підвалі виявили два газові балони, один з яких пропускав газ через кран у закритому положенні. Балони залишили «на зберігання» особи, котрі ремонтували дах у будинку за вказаною адресою. Бригадою АДС балони вилучено. Складено акт про порушення.

Того ж дня о 18:40 на пульт аварійно-диспетчерської служби надійшла інформація про те, що по вулиці Степна, 23, що в селі Соколівське Кіровоградського району, під час виконання земляних робіт екскаватором (прокладали водопровід) пошкоджено газопровід середнього тиску, без послідуючого загорання. Роботи виконувалися приватною особою без попереднього погодження з ВАТ «Кіровоградгаз». Без газопостачання залишилося 22 будинки. Відновлення газопостачання відбувалося на протязі двох діб. Завдано збитків на суму 1967,04 грн.

Такі події майже щоденно трапляються у роботі ВАТ «Кіровоградгаз». Більшість з них – з вини третіх осіб або ж абонентів.

ВАТ «Кіровоградгаз» пам'ятає, що його основною задачею є забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання споживачів. У цьому році підприємство виконало великий обсяг робіт пов'язаних з обслуговуванням систем газопостачання та споруд на них. Протягом 9-ти місяців поточного року проведено технічне обслуговування 158 437 шт. побутових газових приладів у населення, 9 373 шт. побутових приладів у комунально-побутових підприємств та 1 047 побутових приладів гуртожитків. Поряд з обслуговуванням також проводиться роз'яснювальна робота та практичний інструктаж з правил безпечного користування приладами з обов'язковим підтвердженням підпису абонента у інвентаризаційній відомості.

Під час обслуговування виявлено та усунено 4549 витоків газу та 5008 несправностей.

У цьому році також продовжувалася розпочата торік робота по Програмі оснащення житлового фонду області лічильниками газу у будинках. Тільки з початку нинішнього року встановлено 2990 лічильників, а всього згідно Програми встановлено – 10101 лічильник. Загальний рівень оснащення абонентів лічильниками газу становить 74%.

Підприємством проводиться комплекс робіт направлених на виявлення самовільно встановленого або непридатного до використання обладнання.

Тільки протягом 9-ти місяців співробітниками підприємства виявлено 2070 випадків самовільного встановлення або самовільної заміни газових приладів без оформлення відповідної документації. Серед них – 1120 випадків самовільного встановлення бездимохідних газових колонок, які не сертифіковані для використання у житлових приміщеннях Населенню варто знати, що таким порушникам припиняють газопостачання та вимагають з них відшкодування завданих збитків.

Також за 9 місяців поточного року виконано ремонтні та капітальні роботи на газопроводах на загальну суму 1 808,85 тис. грн. серед них: капітальний ремонт та заміна газових мереж на 20,737 км.; реконструкція та ремонт ГРП на суму 297,820 тис. грн.; замінено 14 засувок на загальну суму 99,060 тис. грн.

З метою забезпечення надійності та безпеки виробничих процесів на підприємстві проведено модернізацію існуючих приладів та обладнання. Придбано трасошукачі, які були розроблені за замовленням підприємства. Вони дозволяють виявляти витоки газу малої концентрації як на надземних, так і в підземних газопроводах. За рахунок оптимізації роботи автотранспорту та заміни застарілих автомобілів знижено витрати на паливно-мастильні матеріали.

ВАТ «Кіровоградгаз» підготувало газові мережі до осінньо-зимового періоду, для того, щоб забезпечити свою основну функцію – надійне, безпечне, безаварійне та безперебійне газопостачання споживачів області.

Непростим питання, як і у всі останні роки лишається питання забезпечення мешканців області теплом. Зі свого боку ВАТ «Кіровоградгаз» повністю готове транспортувати газ для підприємств, які виробляють тепло, в межах виділених лімітів газу. Ліміти теплогенеруючим підприємствам виділяє ДК «Газ України» після підписання договору на постачання газу.

Цього року нафтогазова галузь опинилась у незрозумілих умовах. Тарифи на транспортування, які повинні були підвищитись ще у 2008 році, привели підприємство до суттєвого дефіциту коштів для виплати заробітної плати. Але ж попри все підприємство віднайшло можливість підняти заробітну платі працівників з вересня цього року.

Підприємством стабільно та стовідсотково виконується квота на заброньовані робочі місця для влаштування соціально незахищених шарів населення та квота щодо працевлаштування працездатних інвалідів. Триває тісна співпраця з державними службами зайнятості щодо підготовки майбутніх працівників товариства.