весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 жовтня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/10/21/naibilshe_tovariv_kirovogradshina.htm
Найбільше товарів Кіровоградщина експортує до Болгарії. Обсяги експорту товарів у січні–серпні 2009р. становили 167 млн.дол.США, імпорту – 98 млн.дол. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами збереглося позитивним, - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Експорт товарів здійснювався до 65 країн світу, при цьому до країн СНД експортовано 44% загального обсягу експорту, у тому числі до Російської Федерації – 22%. Водночас до країн ЄС поставлено понад 40% експортованих товарів.

Серед країн-партнерів найбільші обсяги експорту здійснювалися до Болгарії – 23%.

На експорт поставляли свою продукцію 136 підприємств області. У товарній структурі експорту переважали машини, обладнання та механізми (47% загального обсягу експорту). Жири та олії тваринного або рослинного походження, продукти рослинного походження, вироби з каменю, гіпсу, цементу, кераміки, скла, мінеральні продукти займали третину всіх експортних поставок.

У січні–серпні 2009р. до області надходили товари з 56 країн-партнерів, при цьому з країн СНД – 29% усіх товарів. Найбільші імпортні надходження спостерігалися з Білорусі, Німеччини та Малайзії.

На машини, обладнання та механізми припадало 23% імпортних надходжень, готові харчові продукти – 20%, жири та олії тваринного або рослинного походження – 16%

Найбільші обсяги зовнішньої торгівлі товарами припадали на міста Кіровоград, Світловодськ.